2024.03.05. 09:47

Döntetlen a férfi rangadón - galériával

A vármegyei derbik hétvégéje volt a legutóbbi a területi kézilabda-bajnokságokban. A hölgyeknél két helyszínen is viharsarki együttesek adtak randevút egymásnak, a férfiaknál pedig Gyulán csapott össze két aranyéremre aspiráló helyi gárda.

A gyulai Kóta Kristóf gólszerzési kísérlete. Fotó: Kiss Zoltán

Utóbbiak rangadóján a házigazdák számára a szünetig „felhalmozott” 5 gólos előny is kevésnek bizonyult, mert a második félidőben a DKSE erőnlétben föléjük nőtt és egálra hozta a meccset. A döntetlen a csabai együttesnek jött jobban, hiszen ezzel egyel kevesebb meccset játszva is megőrizték két pontnyi előnyüket a gyulaiakkal szemben.

A nőknél a tabellán előkelőbb helyen álló gárdák szerezték meg a győzelmet: Gyomaendrődön a hazaiak nagy különbséggel nyertek, Kondoroson a Belvár szorosabb körülmények között.

Eredmények. Női: Gyomaendrődi NKSE–Füzesgyarmati SK 37–20 (20–10), legjobb góldobók: Urbán 11 (5), Szendrei 6, Földiné 4, Gellai 4, Kovács Sz. 3 (1), ill. Bere E. 11 (5), Ármás 3. Kondorosi KK–Békéscsabai Belvárosi DSK 29–33 (19–18), l. g.: Fodor 13 (4), Keller 8 (1), Ivacska 4, ill. Turák R. 10 (2), Nagy C. 9 (3), Domokos-Semjéni 7 (1), Medve 4.

Az állás: 1. Csongrád 18 pont (10 mérk.), 2. Gyomaendrőd 14 (8), 3. Belvárosi DSK 14 (10), 4. Csorvás 10 (9), 5. Kondoros 4 (9), 6. Makó 2 (8), 7. Füzesgyarmat 2 (10).

Férfi: Gyulai SE–Békéscsaba DKSE 22–22 (14–9). Legjobb góldobók: Felczán 5, Kecskés 4 (1), Kóta 4, Tóth B. 3, ill. Tárnyik 7 (2), Vlcskó K. 5.

Az állás: 1. Békéscsaba 22 pont (14 mérk.), 2. Szeged 21 (16), 3. Gyula 20 (14), 4. Marostő 15 (13), 5. Kunszentmárton 2 (12), 6. Hódmezővásárhely 2 (13).