Asztalitenisz

2023.07.18. 12:25

Huszonkilencedik a magyar lánycsapat

A magyar ifjúsági leányválogatott a lengyelországi utánpótlás Európa-bajnokságon a 29–31. helyért folyó rájátszásban 3:0-ra győzött Hollandia ellen, és ezzel megszerezte a 29. helyet.

Verasztó Lajos

Illusztráció

Forrás: shutterstock.com

Az első mérkőzésen a tótkomlósi, Orosházán nevelkedett Hudák Dorina – aki jelenleg a Statisztika színeiben versenyez – 3:1-re nyert Zheng ellen. Az első játszmát 12:10-re az ázsiai származású holland lány nyerte. A a második játszmát Hudák 11:9-re hozta, majd a harmadik és negyedik szettben okos, taktikus játékkal 11:4-re győzött. A második találkozón Balogh Ágnes Kira, a Békési TEAM játékosa 3:0-ra győzött Hoogeveen ellen. Az első szettben 11:4-re, a másodikban 11:8-re, a harmadikban 11:10-ra nyert a békési tehetség. A harmadik  mérkőzésen Szosznyák Emma magabiztosan győzött 3:0-ra Misconi ellen, így a mieink 3:0-ra nyertek.