Birkózás

2023.04.20. 13:01

Szél Anna kikapott a német Bruggertől

A zágrábi felnőtt Európa-bajnokságon csütörtökön a nőknél 57 kg-ban szőnyegre lépett Szél Anna, az Orosházi Spartacus Birkózó Klub idén U23-as Európa-bajnoki címet nyert versenyzője.

Szél Anna (jobbról)

Forrás: BMH

Az orosházi birkózó a selejtezőben a németek junior Európa-bajnokával, U23-as világbajnoki bronzérmessével, a tavalyi budapesti felnőtt Európa-bajnokságon 59 kg-ban harmadik helyen végzett huszonhat éves Elena Bruggerrel találkozott. Szél Anna 1–1-es hátrányban akció kényszerben volt a találkozón, de megkontrázták, és hat másodperccel a mérkőzés vége előtt tussal kikapott rutinosabb német ellenfelétől.