2022.03.14. 10:32

Győzött és előzött a Szarvas a rangadón

Szarvasi NKK–Bácsalmási PVSE 31–27 (12–8)

Fotó: Shutterstock

NB II-es női mérkőzés. Szarvas, 200 néző. V.: Ihász, Szántó. Szarvas: NAGY B. – BUZÁSI 7, BALOGH V. 9, Hajdu 4/1, Papp Zs. 3 (2), Majoros 6 (3), Paska. Cs.: Juhos, Skorka (kapusok), JANI K. 1, Kovács B. 1, Nyerges, Óvári, Tasgyik, Trnyik, Závoda. Edző: Száva Flórián. A Bácsalmás legjobb dobója: Rothpflug 11 (3). Kiállítások: 14 perc+Hajdu Andrea kizárva, ill. 4 perc. Hétméteresek: 9/6, ill 8/6.

A mérkőzés elején mindkét csapat a védekezésre koncentrált, amit a gólok száma is mutat (19. p.: 6–6). Belehúzott a Szarvas és a szünetig négy góllal ellépett, majd a különbséget a fordulás után 3 perc alatt 6-ra növelte. A vendégek nem azonban adták fel, az 58. percben két gólra közelítették meg vendéglátóikat, de a hazaiak a finisben Balogh Vanessza és a sérüléséből felépült Kovács Brigitta góljaival bebiztosították a megérdemelt győzelmüket.

Csorvási SK–XVI. Kerületi KMSE 39–25 (18–13)

Női. Békéscsaba, 50 néző. V.: Bálint, Török. Csorvás: Mike – IVANICS D. 6 (1), GELEGONYA 2, Baráth Zs., Baráth B. 4, KURUCZ 10, GYENES 7. Cs.: ZSIGA (kapus), Valaczkai, Major, Lipták 3, Lévai 3 (1), Réti, Tóth-Greksza 4, Zahoránné, Popol. Edző: Ivanics-Gyemó Anita, Baráth Lajos. A XVI. Kerületi KMSE legjobb dobója: Ilyés 6. Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/3. A mérkőzés első 20 percéig tudta tartani magát a vendégegyüttes. A mérkőzés további részében is a lényegesen jobb játékerővel rendelkező Csorvás akarata érvényesült, amely megérdemelt, magabiztos győzelmet aratott. A különbség kifejezi a két csapat közötti különbséget.

Gyomaendrődi NKSE–Deszki SC 26–28 (13–13)

Női. Gyomaendrőd, 70 néző. V.: Rácz I., Rigó. Gyomaendrőd: BOTOS – Dinya 5, Kereki N. 7, Mag 4 (1), Pomázi 1, Farkasinszki Z. 3, Farkasinszki M. 6. Cs.: Gellai, Fekécs. Edző: Lakatos Tibor. A Deszk legjobb dobója: Draxler O. 9 (3). Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 14/6. A mérkőzést a Gyomaendrőd kezdte jobban, de a vendégek felzárkóztak és kiegyenlítettek. A második félidőben kezdettől a találkozó során 14 (!) hétméterest kapó (és ebből csak hatot értékesítő) deszkiek voltak aktívabbak, elhúztak, a hazaiaknak azonban már nem sikerült visszajönniük a mérkőzésbe, pedig mindent megtettek a pontszerzés érdekében, és a kapuban Botos Zsanett kiemelkedő teljesítményt nyújtott.

Az NB II-es bajnokság állása

Női: 1. Kecskemét 28 pont (479–339, 14 mérkőzés), 2. Szarvas 22 (397–330, 14), 3. Bácsalmás 20 (463–363, 14), 4. Csorvás 20 (421–374, 15), 5. Gyula 18 (391–351, 14), 6. K. Szeged SE 17 (386–357, 14), 7. Deszk 12 (364–399, 14), 8. Hódmezővásárhely 11 (383–392, 14), 9. Orosháza U22 10 (366–377, 14), 10. Gyomaendrőd 10 (370–395, 14), 11. Mezőtúr 2 (336–501, 15), 12. XVI. Ker. KMSE 0 (315–493, 14).