kézilabda/galériával

2021.09.03. 19:07

Magabiztos csabai győzelem született

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–OXXO Energy Orosházi NKC 33–25 (18–10)

20210903 BékéscsabaElőre NKSE Orosházi NKC női kézilabda mérkőzés fotó Bencsik Ádám Békés Megyei Hírlap

Fotó: Bencsik_Adam

Felkészülési női mérkőzés, Békéscsaba, 150 néző. V.: Horváth, Simó. Békéscsaba: Csizmadia – Iván 2, Gyimesi 4, Giricz 4, Kukely A. 1, Mayer 1, Borbély 7 (1). Cs.: Szabó D. (kapus), Kobela 4, Kukely K. 1, Karacs 1 (1), Andróczki 4, Bucsi 2, Bencsik 2, Gyenes. Vezetőedző: Papp Bálint. Orosháza: Cseh – Bíró, Maláti 5, Netye-Tóth 1 (1), Mikula 3, Vörös 4 (1), Moharos 1. Cs.: Bálint, Gedó (kapusok), Márczy 6, Szabó D. 2, Herjeczki-Antal 1, Ács 1, Papp, Horváth B. 1. Vezetőedző: Herbert Gábor.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 4/2.

A két megyei NB I B.-s női együttes egymás ellen tartotta pénteken a bajnoki főpróbát. A lila-fehérek szeptember 11-én, szombaton az FTC U19-es csapatát fogadják 17 órakor, míg az Orosházi NKC ugyancsak 11-én, 18 órakor Hajdúnánáson lép pályára az NB I B.-s bajnokság nyitó fordulójában.

Fotó: Bencsik Ádám

A békéscsabaiaknál bokasérülése miatt nem léphetett pályára a fiatal Török Fanni, a másik oldalon Kenyeres Barbara hiányzott sérülés miatt.

Az első percekben felváltva estek a gólok, a 6. percben 3–3 volt az állás. A folytatásban erősített az Előre, és a 14. percben 7–5-re vezetett. Továbbra is a hazaiak diktálták a tempót, és a 24. percben 14–10-et mutatott az eredményjelző. A szünetre nyolcra növelte a különbséget a lila-fehér együttes.

Fordulás után is a csabaiak maradtak támadásban a 33. percben már kilenc góllal vezettek (22–13). Ezt követően felváltva estek a gólok, az orosháziaknál a két átlövő, Maláti és Márczy volt elemében, így az 50. percben öt gólra felzárkózott a vendégcsapat (28–23). A végjátékban ismét a békéscsabai lányok összpontosítottak jobban, az 56.percben már hét góllal vezettek (31–24). A hajrában még egyet hozzátett a lila-fehér alakulat, így ismét nyolcra nőtt a különbség a lefújáskor.

A küzdelmes mérkőzésen a második félidőt az ONKC döntetlenre hozta (15–15), de az első félidőben látottak alapján ilyen különbséggel is megérdemelten győztek a békéscsabai lányok.