labdarúgás

2021.09.27. 13:31

Kiütötték a Nyírbátort a Gyulai Amazonok

Harmadik mérkőzésén megszerezte első győzelmét az idei NB II.-es bajnokságban a Gyulai Amazonok női nagypályás labdarúgó-csapata.

Molnár Zoltánné lányai Nyírbátorban győztek az elmúlt hétvégén rendkívül magabiztosan. Az első félidőben Sovány Dorina duplájával jutott kétgólos előnyhöz az Amazonok, ekkor még kevesen gondolták volna, hogy kiütés lesz a vége. Szünet után Szerb Katalin és Lehóczki Noémi is beindította a gólgyártást, előbbi négyszer, utóbbi kétszer zörgette meg Czégény Zsuzsánna hálóját. Csapata hetedik találatát Molnár Kitti szerezte büntetőből.

Nyírbátori LSE–Gyulai Amazonok 0–9 (0–2)

NB II.-es női nagypályás labdarúgó-mérkőzés, Nyírbátor. V.: Orosz Fruzsina (Pápista M., Kiss-Szemán Hanna). Gyula: Palócz – Lehóczki, Szappanos, Sztrein (Nagy E.), Sovány, Molnár Á., Szerb, Hack, Szabó T., Molnár K., Csanálosi. Edző: Molnár Zoltánné. G.: Sovány a 2., a 38., Lehóczki a 63., a 69., Szerb a 67., a 73., a 86., a 89., Molnár K. (11-esből) a 78. percben.

A bajnokság állása: 1. KÉSZ-St. Mihály FC 15 pont (53–1, 5 mérkőzés), 2. DVSC-DEAC 11 (13–7, 5), 3. FC Hatvan 10 (30–2, 4), 4. Nagykáta SE 10 (20–7, 5), 5. Újpest FC 10 (15–3, 4), 6. Szolnoki MÁV Utánpótlás FC 6 (8–3, 3), 7. Monori SE 5 (4–3, 3), 8. Nyírség NSC 4 (20–15, 5), 9. Nyíregyháza Spartacus 3 (9–4, 3), 10. Gyulai Amazonok 3 (13–9, 3), 11. Eger Labdarúgó Sport Kft. 3 (8–32, 5), 12. Nyírbátor LSE 3 (4–35, 5), 13. Kazincbarcikai SC 0 (1–88, 3), 14. Cigánd SE 0 (1–70, 5).

A Gyulai Amazonok legközelebb október 2-án hazai környezetben a Nagykáta SE ellen mérkőzik meg.