Atlétika

2020.09.22. 16:15

Érmek és egyéni csúcsok sora született az újonc és serdülő OB-n

Kilencszer szólítottak békéscsabai atlétát dobogóra Magyarország 2020. évi serdülő és újonc atlétikai országos bajnokságán, ebből három alkalommal a legfényesebb medált nyújtották át. Gyulai részről Kis Petra Sára alkotott maradandót, aki a serdülők 800 méteres számában egyéni csúccsal lett bajnok.

A felújítás után nemrég átadott tatabányai Grosics Gyula Stadion rekortán pályájára tért vissza a két legfiatalabb korosztály országos bajnoki vetélkedője. Idén e verseny volt egyúttal az Atlétikai Serdülő Magyar Liga verseny döntője is, a korosztályos bajnokság 1–3. helyezettjei a ligában is a megfelelő helyen végeztek. A nagy indulói létszámok miatt, több versenyszámot is csoportbontásban kellett rendezni, emiatt szombaton az ötös-, vasárnap pedig távolugrás versenyszáma tartott még sötétedés után is.

Kovács Alexandra, Kovács Patrícia és Erős Eszter /Fotó: Békéscsabai Atlétikai Club/

A Kopp Békéscsabai AC fiataljai három számban győztek, további hat alkalommal léphettek fel a dobogóra.

– A sok szép eredmény közül a rúdugróink kívánkoznak az élre. Bagi Árpád edzőnk türelmes munkája kezd beérni, hiszen Erős Eszter korosztályában az óriási ugrásnak számító 360 centimétert ugrott, az újonc korú Kovács Patrícia szintén szép egyéni csúccsal, 300 centivel nyert bajnoki címet. Urbanikné Rosza Mária tanítványa, Kovács Alexandra gyaloglónk is egyéni legjobbját produkálva lett fölényesen bajnok. Az érmeseink szintén szépen szerepeltek, több egyéni és idei legjobb eredményt értek el. Jó érzés, hogy klubunknak ilyen népes és tehetséges utánpótlás versenyzői vannak – értékelt Tóth Sándor, a Kopp Békéscsabai AC ügyvezetője.

A Kopp Békéscsabai AC eredményei. Leányok. Serdülők. 3000 m-es gyaloglás. Bajnok: Kovács Alexandra (edző: Urbanikné Rosza Mária) 14:11,38. Súlylökés: 3. Baukó Petra 11,92 m, 5. Kovács Kamilla 10,83 m. Diszkoszvetés: 2. Baukó Petra 34,19 m, 6. Kovács Kamilla 28,68 m. Rúdugrás. Bajnok: Erős Eszter (edző: Bagi Árpád) 3,60 m. B-döntő. 100 m: 6. Tóth Zsófi 13,54. Újonc. Diszkoszvetés: 4. Priskin Luca 23,61 m. Rúdugrás. Bajnok: Kovács Patrícia (edző: Bagi Árpád) 3,00 m.

Fiúk. Serdülő. 800 m: 8. Zahorán Milán 2:05,15. 1500 m: 2. Zahorán Milán 4:017,55. 3000 m: 5. Körömi János 10:07,01. Diszkoszvetés: 3. Priskin István 47,45 m. Ötösugrás: 3. Tóth Zoltán 18,43 m. Újonc. Súlylökés: 7. Lakatos Áron 10,86 m. Diszkoszvetés: 2. Lakatos Áron 37,03 m.

A Gyulasport NKft. színeit képviselte Kis Petra Sára, aki a serdülőknél a 800 méteres síkfutásban 2:15,85 perces időeredménnyel győzött, a veszprémi Rédling Renáta (2:18,34) előtt. A Békéscsabára tartó reménység ideje ráadásul új egyéni csúcs.

Urbanikné Rosza Mária és Kis Petra

Eredményesnek bizonyult a Békési Diák AC csoportja is, az újonc korosztályban több feltörekvő fiatal végzett a dobogó közelében.

Békési eredmények. Leányok. Újonc. 80 m gát, B-döntő: 2. Kiss Petra 13,31. Gerelyhajítás: 4. Kiss Petra 29,01 m.

Fiúk. Újonc. 80 m gát, B-döntő: 2. Maczik Gergő 14,94. Diszkoszvetés: 7. Wágner Ádám Bence 28,23 m. Diszkoszvetés: 7. Tarkovács Milán 17,53 m. Gerelyhajítás: 7. Garai-Balázs Endre 31,73 m. Magasugrás: 4. Maczik Gergő 135 cm.