Birkózás

2020.01.20. 15:07

Három érmet hoztak az orosháziak a pécsi válogatóról

Pécsett rendezték meg szombaton a 2020-as év első hazai válogató birkózó versenyét.

Az évadnyitó viadalon a felnőtt korosztály mindhárom szakágban kipróbálhatta magát. A megmérettetés több kategóriában is válogató volt a februári, római Európa-bajnokságra. A három szakágban összesen 109 birkózó próbált szerencsét az év első válogató versenyén, melyen szinte mindegyik kategóriában körmérkőzés, vagy úgynevezett „nordic” lebonyolítási rendszerben dőltek el helyezések sorsai. Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub versenyzői jól szerepeltek a viadalon, hiszen egy arany–, egy ezüst– és egy bronzérmet nyertek.

Az Orosházi Birkózó Egyesület (OBE) sportolói közül Sepeczán János a szabadfogásúak 74 kg-os mezőnyében lépett szőnyegre, és ezüstérmet szerzett.

Az Orosházi Spartacus BK eredményei. Női válogató. 59 kg: 1. Szél Anna.

Felnőtt férfi szabadfogású válogató. 61 kg: 4. Lakatos Angelo. 70 kg: 3. Pusztai Tibor. Felnőtt kötöttfogású válogató. 55 kg: 2. Rácz Richárd.

Az OBE eredménye. Felnőtt szabadfogású válogató: 2. Sepeczán János.