2019.09.07. 19:58

Ismét a hajrában bukott az Előre NKSE

MTK Budapest–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 29–27 (13–14).

Verasztó Lajos

NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Budapest, 300 néző. V.: Altmár, Horváth M. MTK: SUBA – DÁVID-AZARI 7, TÓTH E. 10 (2), Horváth D., Dakos 1, Mihálffy 2, Fekete B. 3 Cs.: Győri (kapus), Szabados, Gerháth 3, Pál T. 2, Szöllősi-Zácsik 1. Vezetőedző: Golovin Vlagyimir. Békéscsaba: BALOG – Kovács A. 5, Barján 1, Marincsák 2, J. Agbaba 2, KOPECZ 8 (2), Mézes 3. Cs.: Bottó 1, VUKAJLOVICS 5. Vezetőedző: Horváth Roland.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 5/3.

Az eredmény alakulása. 1. perc: 1–0. 5. p.: 2–3. 9. p.: 4–6. 13. p.: 5–8. 17. p.: 7–9. 23. p.: 11–11. 28. p.: 13–13. 35. p.: 14–17. 38. p.: 16–18. 43. p.: 19–20. 52. p.: 23–22. 56. p.: 25–24. 59. p.: 28–27.

A volt csabai Mihálffy már az első percben vezetést szerzett, majd Marincsák hetest hibázott. A folytatásban gyorsan estek a gólok, az 5. percben már a vendégek vezettek, sőt a 9. percben két gól volt az Előre előnye. A vendégek diktálták a tempót, nem véletlen, hogy a 13. percben 8–5-ös csabai vezetésnél Golovin Vlagyimir időt kért. Négy perccel később amikor két gólra feljött az MTK, Horváth Roland is kikérte az idejét. Csökkent a koncentráció a Csabánál, amit kihasznált az MTK, és a 23. percben egyenlített. A félidő hajrájában felváltva estek a gólok, a lila-fehérek egy gólos előnnyel mentek pihenőre.

Fordulás után a vendégek három góllal elhúztak, de az MTK tapadt a lilákra. Gerháth már harmadik gólját dobta a második félidőben, és az MTK felzárkózott egy gólra. A folytatásban felváltva estek a gólok, fej-fej mellett haladt a két csapat. Az 52. percben átvette a vezetést a fővárosi együttes (23–22), amikor Horváth Roland időt kért. Izgalmas volt a hajrá, ebben az időszakban Vukajlovics góljai tartották a Békéscsabát. Egy gólos hazai vezetésnél, 59.20 perckor Golovin időt kért, és a mezőny leggólerősebb játékosa, Tóth Eszter bebiztosította a fővárosiak győzelmét. Csakúgy mint a Dunaújváros ellen bár jól küzdött az Előre, de a végjátékban ismét elbukott a rövidebb kispadja miatt.

Horváth Roland: – Csalódott vagyok, többet vártam. Dolgozunk, küzdünk, de a döntéshozatalnál elfáradunk. Előbb-útóbb ki kell jönni a munka eredményének, még ennyi emberrel is.

Borítókép: Archív felvétel