Röplabda – galériával

2018.02.12. 22:11

Nem mindennapi mérkőzésen diadalmaskodott a Linamar-BRSE

Hétfőn este fogadta a bajnoki címvédő és éllovas Linamar-BRSE a második helyen álló UTE-t.

Linamar-Békéscsabai RSE–UTE 3:2 (–26, 20, –22, 22, 13)

Röplabda Extraliga női bajnoki Békéscsaba, 1200 néző. V.: Bátkai-Katona Ágnes, dr. Árpás Krisztina. Békéscsaba: Mlinar, Dobi, Koseková, Glemboczki, Pekárik, Fresco. Cs.: Molcsányi (liberó), Szedmák, Bodnár, Petrenkó. Vezetőedző: Alberto Salomoni. UTE: Bleicher R., Da Silva, Bezsandolszka, Bosio, Szűcs K., Nagy V. Cs.: Kötél (liberó), Dégi, Ancsin, Hiruela. Vezetőedző: Horacio Bastit.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 0:3, 6:5, 9:13, 13:14, 14:18, 21:19, 22:24, 25:24, 26:27. 2. szett: 3:1, 6:9, 10:10, 14:16, 20:18. 3. szett: 1:3, 5:3, 7:5, 11:9, 11:12, 17:14, 17:18, 20:18, 21:24. 4. szett: 3:1, 11:4, 14:9, 18:11, 19:17, 22:22. 5. szett: 3:0, 5:2, 6:6, 7:8, 12:8, 14:12.

Rendre a sérült Kszenija Ivanovicsot helyettesítő Glemboczki Zórára nyitottak a vendégek, az 1. szett első szakaszában a fiatal játékos sokadik hibáját láthattuk, így egyelőre inkább a Csaba kapaszkodott. 9:11-nél időt is kért Alberto Salomoni, akinek nem igazán tetszett az, amit látott. Nagy Viktória sorozatos nyitásaira nem volt hatásos csabai válasz, már néggyel vezetett az UTE. Cserélt a hazaiak edzője, Glemboczkit Szedmák váltotta.  Gyorsan közelebb lopózott vendégéhez a BRSE, 13:14-nél az UTE edzője kért időt. Feladót is cserélt Salomoni, Kosekova helyett Petrenkó került a csapatba. Az UTE ismét meglépett, ám 19-nél Mlinar sikeres próbálkozásával beérte a lilákat a Csaba, majd Mlinar és Dobi két remek blokkjával meg is fordította az eredményt. Rossz érintés és egy blokk után az UTE birtokába került az előny, előbb két, majd egy újabb szettlabdát hárított a BRSE, a negyediket már nem sikerült és a lilák örülhettek az 1. szett végén.

Mlinar lódította meg a csabaiakat a 2. játszma elején, de közel sem állt még ideális pályára a csapata, Szűcsék gyakran zavarba hozták a többször is rosszul fogadó házigazdákat. Ismét jöhettek az edzői korholások, és újra a csabaiaknak kellett futniuk az eredmény után. Centert cserélt a hazaiak edzője, Pekárik helyett Bodnár érkezett. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de inkább az UTE vezetett, ám Bodnár remekbeszabott nyitásait követően a hajrára a Csabának sikerült átlépnie az árnyékát. Sikerült négy-öt ponttal meglépniük, s a lendületük a játszma végéig kitartott.

Úgy tűnt, hogy a 3. szett is főként az újpestiekről szól, de a kezdeti lelkesedést gyorsan igyekezett letörni a Csaba. Tapadt vendéglátójára az UTE, amely többször is beérte a Csabát. Kölcsönösen rossz nyitásokkal érték el a csapatok a játszma felét. Két Dobi-ásszal szerzett hárompontos előnyt a Békéscsaba, de az UTE persze nem adta fel és gyorsan egalizált. Nyitásrontások után újpesti előnnyel fordultak a hajrába a csapatok. A vendégek három szettlabdához jutottak, amit nem sikerült ledolgoznia a hazai együttesnek.

A jobbik arcát mutatta a Békéscsaba a 4. szettben, 7:3-as vezetésüknél a vendégek argentin trénere kért időt. Kezdett elnyúlni ellenfelétől a BRSE, de elég volt egy-két bosszantó hiba és máris szorosabbá vált az eredmény. Aztán Mlinar tűpontos ütései nyomán, 18:11-nél az UTE edzője volt kénytelen időt kérni. Kezdett visszazárkózni az UTE, s 19:16-os állásnál Alberto Salomoninak volt közlendője játékosai felé. 22-nél beérte vendéglátóját az UTE, de Fresco egy szép leütéssel, majd Bodnár egy ásszal szettlabdához juttatta csapatát, a következő labdamenet végén pedig már az egyenlítésnek örülhettek Dobiék.

Alaposan belekezdett a BRSE, Dobi sikeres centertámadásaival kergette őrületbe a lilákat. Izgalmasan alakult a zárószett, mert az UTE kihasználta a hazaiak rontásait, s az ő vezetésüknél fordultak a csapatok. A csabaiak azonban villámgyorsan fordítottak, megléptek néggyel, de teljesen nem nyugodhattak meg, mert az UTE nem adta fel. Azért csak eljutott a mérkőzéslabdáig a BRSE, s a 130 perces csatát Dobi pazar ütésével zárta le.