Röplabda

2018.02.14. 20:58

Előnyben a címvédő Békéscsaba

A címvédő Békéscsaba szetthátrányból fordítva 3:1-re győzött a Jászberény otthonában a női röplabda Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén, szerdán. A visszavágót jövő kedden 18 órától rendezik Békéscsabán.

Jászberény VT–Linamar-Békéscsabai RSE 1:3 (25, –15, –15, –19)

Magyar Kupa női röplabdamérkőzés, elődöntő. Jászberény, 400 néző. Vezette: Jámbor, Csizmarik.

Jászberény: MIKLAI 13, Ivonkina 8, Adamenya 2, MIRANDA 15, Pintér 7, Bleicher N. 2. Csere: Lékó (liberó), Borso s, Bertók. Vezetőedző: Deme Gábor.

Békéscsaba: IVANOVICS 16, Koseková 1, Pekárik 8, MLINAR 11, FRESCO 23, Dobi 9. Csere: MOLCSÁNYI (liberó), Bodnár, Nagy E. 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. 1. szett: 7:8, 15:12, 20:17, 20:20, 24:22. 2. szett: 1:4, 3:4, 10:11, 10:15. 3. szett: 2:5, 5:11, 10:17. 4. szett: 3:2, 9:13, 15:16, 16:22.

Bátran kezdtek a házigazdák, precíz mezőnyvédekezésünk kiváló támadójátékkal párosult (15:12). Alberto Salomoni időkéréssel próbálta motiválni tanítványait, de a lelkes jászságiak Genesis Miranda vezérletével 20:20-ig rendre előrébb jártak. A végjáték is a házigazdáknak sikerült jobban, jelentős csatában nyerték meg a szettet.

A folytatásra felpörgette játékát a címvédő BRSE, aki a visszatérő Ivanovics és Fresco életerős ütéseivel diktálták a tempót. A jászberényieknek volt egy fellángolásuk (10:11), de azután képtelenek voltak tartani a lépést a harcos csabaiakkal, akik 10 pontot vertek rájuk a játszma végéig.

A harmadik szett is a viharsarkiakról szólt. Alberto Salomoni alakulata kezdettől fogva növelte az előnyét, és végül eredmény szempontjából „lekoppintotta” az előző játékot.

A házigazdák a reménytelennek tűnő helyzetben sem törtek meg. Az első pontok kivételével Dobi Edináéknál volt az előny, de még 16:15-ös vezetésüknél sem érezhették biztonságban a játszmát és vele a meccset. Ekkor azonban ismét sebességet váltottak, és biztos lépésekkel elérték a céljukat.

A BRSE tehát előnyt szerzett a jövő keddi hazai visszavágóra, amikor is bebiztosíthatja helyét a fináléban.

Alberto Salomoni: – Az első szettben nagyon jól játszott a hazai csapat, a folytatásban viszont átvettük az irányítást. Még van egy visszavágó, vagyis nem jelenthetjük ki, hogy továbbjutottunk.

Fotó: Gémesi Balázs