19. évforduló

2023.05.01. 17:03

Stílszerűen tizenkilenc kilométer volt a leghosszabb táv a békéscsabai uniós futáson - galériával

Ismét megrendezték Békéscsabán az uniós futást a megszokott helyen, a Széchenyi-ligetben Békéscsabán május elsején délelőtt.

Ny. L.

Fotó: Bencsik Ádám

Az EU-hoz csatlakozásunk 19. évfordulóján stílszerűen a leghosszabb táv 19 kilométer volt, de szerepelt a távok között a tíz és öt kilométer is. A futást a Europe Direct Békés szervezte a Békéscsabai BSI Futónagykövetekkel. A futáson 148-an vettek részt.

Tóth László, Békéscsaba futónagykövete elmondta, a program nem versenynek számított, így mindenki nyert, aki teljesítette a saját távját, és befutóérmeket is osztottak. Tóth László kiemelte, a közösségi élményt tartották szem előtt, és nem az volt a legfontosabb, hogy valaki minél gyorsabban teljesítse a vállalt távot.