Részletes összefoglaló a megyei labdarúgó-mérkőzések szombati napjáról.

soccer ball in goal

Fotó: Getty Images/iStockphoto

Csorvás—Sarkad 1—6 (0—2)
Megyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés. Csorvás, 150 néző. V.: György. G.: Kecskeméti a 77., ill. Cseke a 2., a 13., a 75., Molnár J. az 55., Tokaji a 70., dr. Bányai T. a 90. percben. Jó: Szatmári B, Kecskeméti, Simon N., ill. Cseke, Bende, Kurta László, Perlaki, Tokaji.
Gyimesi András: — A mezőny egyik legjobb csapatától kaptunk ki. Ha a helyzeteinket értékesítjük, szépíthettünk volna az eredményen. Kocsis Zoltán: — Az elején megszerzett góllal végig jól gazdálkodtunk és irányítottuk a mérkőzést.
Kaszai Károly

Okány—Békéscsabai MÁV 1—1 (0—0)
Okány, 100 néző. V.: Popucza. G.: Kondorosi a 73., ill. Mazán a 77. percben. Jó: Pesti, Kovács T., Papp B., ill. Mazán, Gyebrovszki.
Cserháti István: — Összességében igazságos pontosztozkodás született, bár az utolsó tíz perc miatt egy kis hiányérzetem van. Braun Attila: — Bármit mondanék, a „gyenge színvonal” mindenképpen szerepelne a nyilatkozatomban. Tíz perc játékkal nem lehet mérkőzést nyerni. Igazságos döntetlen.
Mártha Lajos

Újkígyós—Dombegyház 0—1 (0—0)
Újkígyós, 70 néző. V.: Sándor G. G.: Vasadi a 61. percben. Jó: Kocziha, Séllei, Szabó D., ill. Gál, Talpai, Zámbori, Almádi.
Zsiros György: — A támadójátékunk minősíthetetlen volt. Nagyon el kell gondolkozni mindenkinek, nekem is! Ménesi Róbert: — Rászolgáltunk a győzelemre, nagyon fontos három pontot szereztünk.
Tóth Pál

Kétegyháza—Sarkadkeresztúr 1—1 (0—0)
Kétegyháza, 100 néző. V.: Kundla. G.: Kajári L. a 46., ill. Sajti Cs. a 63. percben. Jó: Számel, Kasznár, Kajári L., Kolimár, ill. Sajti K., Sajti Cs., Miklya N.
Bélteki János: — Igazságos döntetlen született. Molnár Gyula: — Küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény.
B. J.

Vésztő—Bucsa 3—0 (0—0)
Vésztő, 180 néző. V.: Győri. G. Pap Zs. a 11., Kordó az 55., Rábai R. a 81. percben. Jó: Rábai, Pilán, Kordó, Lázár T., Lázár A., ill. Földi, Kulk K., Kulik Cs.
Horváth Péter: — A mai mérkőzésen nem játszottunk olyan jól, mint korábban, de a győzelem így is megérdemelt volt. Bujdosó Attila: — Megismerkedésünk óta nagyon sokat bíráltam Győri úr ténykedését. Többet nem teszek ilyet. Nyilvánosan szeretnék leiratkozni a játékvezetéséről.
Buzgány József

Elek—Mezőberény 4—1 (2—0)
Elek, 130 néző. V.: Kocsondi. G.: Kardos 34., Rostás a 40., az 59., Kotroczó a 88., ill. Petneházi a 63. percben. Jó: az egész hazai csapat, ill. Tóth J., Farkas, Pántya.
Kis László: — Rangadóra készültünk, ennek megfelelően jó játékkal nyertük meg a mérkőzést. Somvári Zoltán: — Az eleki csapat három bombagóllal eldöntötte a mérkőzést. Mi megyünk tovább a megkezdett úton.
Hotya Mihály

Lőkösháza—Csanádapáca 3—0 (2—0)
Lőkösháza, 150 néző. V.: Tóth I. G.: Varga L. a 18., a 68., Puporka a 29. percben. Jó: Varga L., Rakonczai, Fogarasi, ill. Göcző, Mag.
Domsik Tibor: — Nem játszottunk jól, de korrekt játékvezetés mellett hoztuk a kötelező győzelmet. Zsadány Sándor mb. edző: — Az előző mérkőzésekhez képest javuló formát mutatott a csapat és tisztességesen helytálltunk. Jó játékvezetés.
Varga István

Ifjúságiak: Battonya—Békésszentandrás 1—5, Csorvás—Sarkad 1—0, Okány—Békéscsabai MÁV 2—6, Újkígyós—Dombegyház 1—0, Kétegyháza—Sarkadkeresztúr 1—0, Vésztő—Bucsa 5—6, Elek—Mezőberény 2—1, Lőkösháza—Csanádapáca 10—0.

A második félidő a Battonyáé volt

Battonya—Békésszentandrás 4—3 (1—2)
Battonya, 150 néző. V.: Krisán. Battonya: Sárközi — Kukula T., Putnoki, Kukula L., Molnár R., Simon Z., Erdélyi, Szabó Zs., Balla (Kolozsi), Podina (Zámbori), Bessenyei. Edző: István András. Békésszentandrás: Wéber — Rusz (Bagi), Kovács N., Borgulya, Pisont, Tasi, Kiss L., Lovas, Rácz A., Bódi (Steigler), Nyemcsok. Edző: Pisont András. Az első felvonás a vendégek fölényét hozta, de szünet után a hazaiak nagy lelkesedéssel futballozva, három gólt szerezve megfordították az eredményt. G.: Putnoki a 40., Podina (11-esből) az 55., a 69., Szabó Zs. a 67., ill. Lovas a 18., Kiss L. a 29., Steigler a 78. percben. Jó: Szabó Zs., Putnoki, Kukula L., Simon Z. ill. Borgulya, Kiss L., Kovács N.

István András: — Csapatunk ismét rátalált a helyes útra. Ilyen hozzáállással és odaadással lehet rangadót nyerni. Pisont András: — Két ellentétes félidőt hozott a mérkőzés. Az első alapján esélyünk volt a győzelemre, a másodikban mutatottak láttán viszont megérdemelten nyert a hazai csapat.
Lukács István

Mesterlövészek

A góllövőlista állása a megyei II. osztályban.

9 gólos: Zsoldos (Sarkadkeresztúr), Cseke, Molnár J. (Sarkad).
8 gólos: dr. Bányai T. (Sarkad). 7 gólos: Kecskeméti (Csorvás), Kardos (Elek),
6 gólos: Rostás (Elek), Adamik D. (Mezőberény), Puporka (Lőkösháza).
5 gólos: Ugrai (Békésszentandrás). 4 gólos: id. Vámos A., Pap Zs. (Vésztő), Dunai (Újkígyós).
3 gólos: Szabó Zs. (Battonya), Kopács, Lázok (Elek), Bányai (Bucsa), Kata (Okány), Grósz, Papp, Lengyel (Kétegyháza), Takács, Mazán (Békéscsabai MÁV).
2 gólos: Vasadi (Dombegyház), Tokaji (Sarkad), Szűcs Zs., Petneházi (Mezőberény), Gál (Elek), Benyó (Csanádapáca), Simon N. (Csorvás), Kőszáli, Bíró (Békéscsabai MÁV), Dániel, Lázók S. (Bucsa), Rövid, Polyák, Szabó Gy. (Újkígyós), Kiss L., Rácz R. (Békésszentandrás), Podina, Putnoki, Balla, Zámbori (Battonya), Susánszki, Varju R. (Okány), Kordó (Vésztő). 1 gólos: Kocziha (Újkígyós), Cseke, Csíkos, Csige, Kozma, Balogh Á., Kóra, Sajti Cs. (Sarkadkeresztúr), Farkas Gy., Csipke, Buczkó B. (Mezőberény), Vezér, Plástyik, Lugasi, Zámbori, Hoksza (Dombegyház), Kajári, Cioncioiu, Kolimár (Kétegyháza), Árgyelán (Battonya), ifj. Vámos A., Rábai R. (Vésztő), Lovas, Steigler, Kis P., Nyemcsok, Kiss T., Rácz A.(Békésszentandrás), Lázár, Varga P., Kondorosi (Okány), Szombati, Bányai, Kotroczó (Elek), Kránitz, Matyelka, Hrobár R., Hrobár L. (Csanádapáca), Kulik Cs., Földi (Bucsa), Erdei I., Iszáka I., Kurta Lajos, Rácz, Drágos (Sarkad), Erdélyi (Békéscsabai MÁV), László L., Mittnacht, Bozsár, Varga, Molnár (Lőkösháza).