Asztalitenisz

2023.05.31. 16:01

Szántosi a nyolc között a 19 éveseknél

A csehországi Havirovban a WTT nemzetközi utánpótlás viadalán Szántosi Dávid, a Szarvasi Körös ASE 17 éves játékosa, az U19-es korosztályban szerdán a főtáblán az első fordulóban kiemelt volt.

V. L.

Szántosi Dávid

Forrás: Archív fotó: Koncz Márton/Nemzeti Sport

A 16 közé jutásért a lengyel Dawid Jadam ellen mérkőzött a szarvasi tehetség, és nagy csatában 3:2-re győzött, úgy, hogy a döntő szettben 11:7-re nyert. A nyolc közé jutásért az a francia Flavio Mourier várt Szántosira, akit az előző nap 3:1-re vert a 17 évesek versenyének elődöntőjében. Most is nagy küzdelmet hozott a két fiú találkozója, az első két szettben csak két ponttal nyert Szántosi (12:10, 11:9), majd a harmadikban erősített a szarvasi fiatal, 11:3-ra győzött, így 3:0-ra nyerte a mérkőzést, és bejutott a viadal negyeddöntőjébe.