Végül biztos orosházi győzelem

Néhány héten belül másodszor is legyőzte a gárdonyi együttest az újabb értékes pontokkal gazdagodó ONKC.

P. B.

Fotó: Shutterstock illusztráció

A kiesés elől menekülő Gárdonyt fogadta a női kézilabda NB I. B-ben az Orosháza szombat este. Ezen a hétvégén nincs hivatalos játéknap, a találkozót a 30., utolsó bajnoki fordulóból hozták előre a felek a mostani válogatott hét alatt.

A két csapat az idei első körben, január 21-én már megküzdött egymással, a viharsarkiak akkor simán, nyolc góllal győztek. Ezúttal döcögős és kiélezett első 45 perc után végül héttel nyertek a szünet után feljavuló oroshaziak.

Az ONKC újabb győzelmével az ötödik helyre lépett előre a 16 csapatos másodosztályban.

Oxxo Energy Orosházi NKC-Gárdony-Pázmánd  NKK 33-26 (14-14)

NB I. B-s női mérkőzés. Orosháza, 200 néző. V.: Kovács-Sebők, Vastag-Réti. Legjobb dobók: Zavaczki 7 (3), Vörös, Iván E. 6-6, ill. Lukovics 6 (2), Bánfai V. 4. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 4/3.