Birkózás

2023.02.19. 14:27

Pleskonics Máté országos bajnok

Kaposvár adott otthont szombaton az idei Diák I. korcsoportos szabadfogású országos bajnokságnak.

Pleskonics Máté a dobogó tetején

A Táncsics Mihály Gimnázium tornacsarnokában a rangos utánpótlás viadalon 47 egyesület, csaknem kétszáz fiatalja lépett szőnyegre, köztük a Békés megyei versenyzők. Az Orosházi Spartacus Birkózó Klub egy arany és két bronzérmet szerzett az év első országos bajnokságán. A +85 kg-osok között Pleskonics Máté állhatott fel a dobogó legfelső fokára. A szarvasi Bogyó Benedek 42 kg-ban ezüstérmet nyert.

A Békés megyeiek eredményei: Diák I. kcs. 29 kg: 3. Czeczon Zsolt (Orosházi Spartacus Birkózó Klub). 42 kg: 2. Bogyó Benedek (Szarvasi Birkózó Egyesület), 3. Pusztai Márk. (Orosházi Spartacus Birkózó Klub). +85 kg: 1. Pleskonics Máté (Orosházi Spartacus Birkózó Klub).