Kézilabda – NB I. B, nők

2023.02.19. 21:08

Fontos győzelmet harcolt ki az ONKC

Legyűrte a ferencvárosi fiatalokat az orosházi együttes a vasárnap esti másodosztályú bajnokin.

P. B.

Forrás: Shutterstock

A döcögősebb évkezdet, az újonc PEAC és a DVSC utánpótlás-együttese elleni váratlan vereségek után visszatalált a győzelem útjára a női kézilabda másodosztályban az Orosházi NKC. A Morva Zoltán által irányított viharsarki együttes az FTC U19-es csapatát gyűrte le hatalmas küzdelemben.

A fordulatos első félidőben a kezdeti vendégelőny után a fővárosi hazaiak egy négy nullás sorozattal fordítani tudtak, ám a szünetig az ONKC ledolgozta háromgólos hátrányát.

A második játékrészben már a védelmek domináltak és sokkal többet is hibáztak a felek támadásban. A ferencvárosiak csaknem tíz percig be sem tudtak találni. A hektikus játék és pontatlanság miatt teljesen nyílt volt a gólszegény meccs hajrája. Az utolsó nyolc percre fordulva kettővel ellépett az Orosháza két és fél perccel a vége előtt azonban újra döntetlen volt az állás. 22–22 után viszont már csak a rutinosabb és nagyot harcoló vendégek találtak be.

A jövő szombaton az éllovas Vasast fogadó, nyolcadik helyezett ONKC tartja pozícióját a 16 csapatos liga középmezőnyében.

Ferencvárosi TC U19–Oxxo Energy Orosházi NKC 22–24 (16–16)

NB I. B-s női mérkőzés. Budapest, Elek Gyula Aréna, 150 néző. V.: Győr Á., Hadas.

ONKC: Bálint A. – Iván E. 6, Kenyeres B. 2, Zavaczki 8(4), Ács 2, Vörös 2, Ludvig 2. Csere: Szőke (kapus), Patyi, Gara, Bíró P. 2, Mikula, Baráth, Prozlik, Bedron. Vezetőedző: Morva Zoltán. Az FTC legjobb dobói: Szabó Aida 6 (3), Tóth Anna, Majorosi 3-3. Az eredmény alakulása. 7. perc: 4–5. 11. p.: 8–5. 21. p.: 13–10. 26. p.: 15–13. 37. p.: 17–18. 42. 18–19. 47. p.: 20–20. 53. p.: 20–22. 58. p.: 22–22. Kiállítások: 8, ill. 14. perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 4/4.

Morva Zoltán: – Továbbra sem értem a csapat kettősségét. Az első félidőben parádésan támadtunk, de akkor a védekezésünk gyengébb volt. A folytatásban szinte mindent kihagytunk, de hátul jól zártunk. A lényeg a két pont, ehhez elismerésem a lányoknak, akik nagyot küzdöttek.