Kézilabda - NB I./B

2022.09.04. 21:10

Fájdalmas orosházi vereség a nyitányon

Hiába vezetett sokáig az Orosháza, az újonc pécsi együttes az utolsó tíz percben kiénekelte a sajtot a szájából.

P. B.

Illusztráció: Shutterstock

Hazai pályán kezdte meg szereplését a női kézilabda másodosztályban az Orosházi NKC, amely immár új trénerrel, a két év után a női élvonalbeli élcsapat Váchoz távozott Herbert Gábort váltó Morva Zoltán vezetésével vágott neki a roppant hosszúnak és nehéznek ígérkező 2022–2023-as kiírásnak. Az újonc Pécsi EAC volt az ellenfél, amely tavasszal biztosan nyerte meg az NB II. dél-nyugati csoportját és amelyet a korábban az orosházi csapatnál is edzősködő Papp László irányít. A két garnitúra augusztusban – szintén Orosházán – már megmérkőzött egy felkészülési tornán, akkor a hazaiak kis híján elszórakozták nyolcgólos előnyüket, ám végül eggyel nyertek.

A két együttes mintha csak lemásolta volna azt az edzőmeccset, ám a vendégek ezúttal tényleg el is rontották a Békés megyeiek örömét a végén.

Az első félidőben az ONKC folyamatosan három-négy góllal vezettet, a pécsiek azonban a szünet előtti utolsó négy és fél percben faragni tudtak a hátrányukból. Fordulás után a PEAC hatékonyan csapott le a hazai hibákra, így gyorsan egyenlített, de ekkor még újítani tudott a Morva-csapat és ismét átvette a vezetést. Hiába fordult három találatos előnnyel a záró negyed órára az Orosháza, a lelkes vendégek a hajrában is megbüntették a bizonytalan orosháziakat, szempontjukból mondhatni a legjobbkor, az utolsó öt percben megfordították az állás, és az előnyt már nem is adtak ki a kezükből. Az előző idényben még az NB I. B-t megnyerő Békéscsabát erősítő Iván Emesét nélkülöző Orosháza így fájó vereséggel kezdte meg hosszú bajnoki menetelését.

Oxxo Energy-Orosházi NKC–Pécsi EAC 21–23 (13–11)

NB I B-s mérkőzés. Orosháza, 300 néző. V.: Gulybán, Juhász D. Orosháza: Bálint A. – Bíró P. 1, Gara 3, Mikula 1, Kenyeres B. 1, Vörös B. 7 (4), Ludvig 1. Csere: Szőke (kapus), Ács, Repák 3, Baráth 4 (1). Vezetőedző: Morva Zoltán.

PEAC: Németh O., Radochay (kapusok) – Horváth V. 5 (2), Kósa 3, Pál E. 4, Takács V. 1, Kanyó 2, Gál-Hámori 5, Péter P. 2, Őz 1. Vezetőedző: Papp László. Kiállítások: 6, ill. 10 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/2. Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 12. p.: 6–4. 17. p.: 9–5. 25. p.: 12–8. 38. p.: 14–14. 43. p.: 18–16. 47. p.: 20–17. 53. p.: 20–20. 55. p.: 21–22.

Morva Zoltán: – A legnagyobb problémát az okozta, hogy fiatal játékosaink túlizgulták a találkozót, ez a vereség egyik oka. A másik tényező pedig az, hogy a második félidőben nagyon gyenge volt a támadójátékunk. Amire készültünk a héten, azt nem tudtuk megvalósítani és Iván Emese hiányát is megéreztük. Tanulni kell ebből a vereségből, szombaton Debrecenben lépünk pályára, nyerhető mérkőzés lesz, ott javítani fogunk.

További eredmények: Algyő–Pénzügyőr SE 34–26, Eszterházy SC Eger–Kozármisleny 24–23, Szombathelyi KKA–Komárom 21–26, Szent István SE–DVSC U19 31–28, Kispest–Gárdony-Pázmánd 27–23, Tempo KSE–FTC U19 23–31, Kecskemét–Vasas 22–37.