Diadal

2022.03.06. 10:59

Vésztői aranyak születtek a fekvenyomó magyar bajnokságon

A Magyar Erőemelő Szövetség, és a Marvel Team SE Vésztőn, a Sinka István Művelődési Központban és Népfőiskolán rendezte meg szombaton az idei RAW fekvenyomó magyar bajnokságot. A jól szervezett viadalon a hazai versenyzők három aranyérmet nyertek, és elsők lettek az egyesületi pontversenyben is.

Verasztó Lajos

Fotó: Bencsik Ádám

Fotó: Bencsik_Adam

Vésztő immáron ötödik alkalommal adott otthon a fekvenyomó magyar bajnokságnak, amelyre az ország minden területéről érkeztek versenyzők. A város támogatásával a Sinka István Művelődési központ és Népfőiskola adott otthont a versenynek, amelyet Karakas Anikó Vésztő polgármestere nyitott meg, és köszöntötte a helyszínre érkező világ- és Európa-bajnokokat. Ezt követően Berke Lóránd, a Magyar Erőemelő Szövetség elnöke a gyulai Lovász György többszörös erőemelő Európa- és világbajnokot a szövetség elnöksége nevében életműdíjban részesítette a sportág érdekében végzett több évtizedes munkája elismeréseként.

A verseny azért is nagy jelentőséggel bírt, mert az itt elért eredmények egyben kvalifikációt is jelentettek az augusztusban Magyarországon megrendezésre kerülő fekvenyomó Európa-bajnokságra.

A nők mérlegelésével, és versenyével kezdődött a délelőtt. Szabó Lilli, a vésztői Marvel Team SE versenyzője a 63 kg-osok között 62,5 kg-os eredményével harmadik lett.  Őt követték a Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő Sport Egyesület versenyzői. Schneider Erzsébet a 84 kg-ban 67,5 kg-os eredményével a második helyen végzett. A +84 kg-osok között Szabó Ágnes 145 kg-mal magyar bajnoki címet szerzett, és az abszolút kategória nyertese is lett. Lovas Mónika 120 kg-os eredményével a második helyet szerezte meg.

A női abszolút verseny két békéscsabai dobogósa, a harmadik Lovas Mónika és a győztes Szabó Ágnes a hatalmas kupákkal.

Szabó Ágnes az abszolút kategória győztese a Marvel Team felajánlásával elnyerte az 50 ezer forintos BiotechUSA  ajándékcsomagot, valamint Marik Lászlóné, a Békés Megyei Sportszövetségek Érdekszövetségi Egyesületének elnöke felajánlásával 50 ezer forintot kapott, mint a bajnokság legeredményesebb Békés megyei női versenyzője.

A férfiak mezőnyében 59 kg-ban a 16 éves békéscsabai Sajben Dániel 75 kg-os eredményével első lett. A Marvel Team csapata folytatta a versenyt. A 74 kg-os súlycsoport magyar bajnoka Balog Nátán 165 kg-os teljesítménnyel. Ugyanebben a csoportban Tóth László 157,5 kg-os eredményével bronzérmes. A 83 kg-osok között Szívós Ádám ezüstérmet szerzett 172,5 kg-os nyomásával. A 93 kg-os kategóriában Nemes Róbert 180 kg-os teljesítménnyel megszerezte a tizedik magyar bajnoki címét, amely örökös bajnoki címet is jelentett a számára. Ugyanebben a kategóriában a békéscsabai Kéri Imre 140 kg-os eredménye a 11. helyet jelentette a számára.

A 105 kg-ban a békéscsabai Hugyecz Ádám 202,5 kg-os nyomással ezüstérmet nyert. Ebben a kategóriában Berke Lóránd a Marvel Team színeiben 165 kg-os teljesítményével a hetedik helyen végzett.

A +120 kg-osok mezőnyében két vésztői állhatott a dobogó legfelső két fokára. Cserna János 217,5 kg eredményével aranyérmet szerzett. Utolsó fogása Európa-csúcs kísérlet volt  227,5 kg-on, amely most nem sikerült. Második helyen Csüllög Béla végzett 200 kg-mal.

A Békés megyeiek eredményei

Nők. 63 kg: 3. Szabó Lili (Marvel Team SE) 62,5 kg. 84 kg: 2. Schneider Erzsébet (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 67,5 kg. +84 kg: 1. Szabó Ágnes (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 145 kg, 2. Lovas Mónika (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 120 kg.

Abszolút értékelés: 1. Szabó Ágnes 103,8925 GL-pont, 3. Lovas Mónika 84,78. Pontverseny: 1. RKA Erőművek 32 pont, 2. Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE 30... 7. Marvel Team SE 8.

Férfiak. 59 kg: 1. Sajben Dániel (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 75 kg. 66 kg: 3. Botta Péter (Marvel Team SE) 120 kg. 74 kg: 1. Balog Nátán (Marvel Team SE) 165 kg... 3. Tóth László (Marvel Team SE) 157,5 kg. 83 kg: 2. Szívós Ádám (Marvel Team SE) 172,5 kg. 93 kg: 1. Nemes Róbert (Marvel Team SE) 180 kg...11. Kéri Imre (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE)  140 kg. 105 kg: 2. Hugyecz Ádám (Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE) 202,5 kg...7. Berke Loránd (Marvel Team SE) 165 kg. +120 kg: 1. Cserna János (Marvel Team SE 217,5 kg, 2. Csüllög Béla (Marvel Team SE) 200 kg.

Pontverseny: 1. Marvel Team SE 54 pont...6. Békéscsabai Súlyemelő és Szabadidő SE 22.