2021.05.02. 17:59

Egy hétméteres gól döntött a végén

Az OXXO Energy Orosházi NKC a Ferencvárosi TC U20-as csapatát fogadta a hétvégén.

OXXO Energy Orosházi NKC–Ferencvárosi TC U20 27–28 (15–12)

Kézilabda NB I. B.-s női mérkőzés, Orosháza, zárt kapuk mögött. V.: Dulai, Pisák. Orosháza: Csizmadia – Bíró 4, Vörös 3 (2), Tóth S. 6 (3), Mikula 3, Márczy 4, Moharos 1. Cs.: Cseh (kapus), Nemes 5, Szabó D., Antal 1, Papp E. Edző: Herbert Gábor. Az FTC U 20 legjobb dobói: Györfi 7, Majoros 6 (1), Bánfai 5 (5).

Kiállítások: 10, ill. 12 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/6.

Az orosháziaknál sérülés miatt hiányzott Kenyeres Barbara, míg Maláti Dóra betegség miatt nem szerepelhetett. Az első percben vezetést szerzett az FTC, majd Márczyt kiállították, és újabb két gólt lőttek a vendégek (3. p.: 0–3). A fővárosiak irányították a játékot, a 7. percben 5–1-re vezettek, amikor Herbert Gábor időt kért. A hazaiak megkezdték a felzárkózást, a 11. percben 4–7-et mutatott az eredményjelző. Az orosháziak zsinórban négy gólt lőttek, és a 15. percben Tóth Sára hétméteresével 8–8-ra egyenlítettek. Ezután elég volt néhány figyelmetlenség, és a zöld-fehér fiatalok három góllal ismét elhúztak (19. p.: 8–11). A játékrész hajrájában ismét egyenlített az ONKC (24. p.: 11–11). Mikula góljával a 27. percben átvette a vezetést a hazai együttes (13–12). A szünetre három gólos orosházi előnnyel mentek a csapatok (15–12).

Fordulás után emberelőnybe került a Fradi, és a 34. percben 15–15-re egyenlített. Ezután felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni, a 40. percben az ONKC vezetett 19–18-ra. Az 50. percben kétgólos Fradi vezetésnél időt kért Herbert Gábor, miközben a hazaiak kapujába Cseh Roberta állt. Négy perccel később sikerült az orosházi egyenlítés, 25–25 volt az állás. Izgalmasan alakult a utolsó perc, 27–27-nél 45 másodperccel a lefújás előtt Simics Judit időt kért, öt másodperccel a vége előtt, Márczyt kiállították a játékvezetők, és büntetőt ítéltek, amit Bártfai értékesített. A küzdelmes mérkőzésen nem érdemelt vereséget az ONKC.

Herbert Gábor: – Nehezen tudok megszólalni. Nem tudok haragudni a lányokra, hiszen végig jól küzdöttek. Megyünk tovább, még mindig a saját kezünkben van a sorsunk.