kézilabda

2020.10.26. 16:49

Vendégsiker a békéscsabai rangadón

Békéscsabai BDSK–Békéscsaba DKSE 24–27 (13–14)

NB II-es férfi kézilabda-mérkőzés. Békéscsaba, 200 néző. V.: Bozó, Mezei. BDSK: MÉZES – dr. Sári 1, TÁRNYIK 12 (2), Bagdi 1, Vlcskó K. 2, Mezei, Farkas B. Cs.: Csörgő (kapus), Kovács L. 1, Nemesi, FEKETE 3, Tóth A., Tokaji, KÁDAS 4. Edző: ifj. Skaliczki László. DKSE: KECSKEMÉTI – Novák, GÁBOR 6 (2), Benkő 4, KARÁCS 1, Murányi Á. 4, Tusjak 3. Cs.: Újfaluczki (kapus), NÉMETH 4, Machlik 1, Pap, Felföldi, Tóth B., Szabó Zs., BAI 4. Edző: Vólent János. Kiállítások: 10, ill. 14 perc+Benkő kizárva. Hétméteresek: 2/2, ill. 3/2. Az első 15 percben a DKSE-nek (4–7), a folytatásban Tárnyik góljaival a hazaiaknak ment (21. p.: 10–9) jobban, előnnyel mégis a vendégek mehettek pihenőre. A 2. félidőben 13 percig nem lőtt gólt a Belvár, a DKSE pedig elhúzott. Hosszú hajrát nyitottak a hazaiak, de csak szorosabbá tudták tenni a találkozót, mert a fordulópontokból rendre a látogatók jöttek ki jobban.

Köröstarcsai KSK–Túrkevei VSE 37–18 (18–8)

Férfi. Mezőberény, 60 néző. V.: Parádi, Újhelyi. Köröstarcsa: Domokos – SÁROSI 5, Polgár T. 1, BREZOWSKI 8, BRANYICZKI 7, Molnár S. 4, Ivanics. Cs.: Kiss N. (kapus), LŐRINCZI 4, Kovács I., BORBÉLY 8, Molnár B. Edző: Molnár Zoltán. A Túrkeve legjobb góldobói: Keresztes I. 8, Debreczeni 4. Kiállítások: 8, ill. 2 perc. Hétméteresek: 0, ill. 4/3. A 9. percben már 6–0-ra vezettek a tarcsaiak, a folytatásban még tovább nőtt az előnyük. A Túrkeve is becsülettel küzdött, de így is fokozatosan távolodott egymástól a két csapat, a végére már csak az volt a kérdés, hogy meglesz e a 20 gólos különbség.

Mezőtúri AFC–Kondorosi KK 32–24 (15–15)

Férfi. Mezőtúr, 105 néző. V.: Juhász I., Szilágyi G. Kondoros: Pankotai – Istenes L. 3, Kovács A. 2, Ambrus 3, Gazsó 1, Tóth G., KOHLRUSZ 14 (5). Cs.: Sztancsik, Szebegyinszki (kapusok), Raffai 1, Kasnyik V., Istenes I., Zubor. Edző: Kósa Balázs. A Mezőtúr legjobb góldobói: Gyenge 6, Sütő 5 (1), Soós 5. Kiállítások: 2, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5. Az 1. félidőben nagy csata folyt a pályán. Jól védekeztek a csapatok, egyik sem hagyta ellépni a másikat. Míg a hazaiak sorcserével frissítettek, addig a kondorosi edző csak 9 játékost tudott forgatni. A fáradtság hibákat szült, azokat pedig gólokkal büntették a házigazdák, akik a 45. percig lerendezték a meccs kimenetelét.