Hétgólos csabai vereség született

Kikapott a Békéscsaba az Érd ellen.

Archív felvétel

Érd–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 36–29 (17–15)

Kézilabda NB I.-es női mérkőzés, Érd, 1500 néző. V.: Sándor, Szikszai. Érd: Janurik – NASCIMENTO 9 (1), Kiss N. 3, Tóth G. 3, Kisfaludy 1, JERÁBKOVÁ 6, Bízik R. 1. Cs.: Foggea (kapus), SZABÓ L. 5, Lavko, Kovacsevics 3, SCHATZL N. 2, Simon 1, Király 2, Landi. Vezetőedző: Szabó Edina. Békéscsaba: Balog – Kovács A. 3, Vukajlovics 4, Barján, J. Agbaba, KOPECZ 9 (4), Méhes 1. Cs.: Horvát D., Csizmadia (kapusok), Bottó 1, Dombi K., MITROVICS 7, Marincsák 4, Kukely A., Kukely K. Vezetőedző: Horváth Roland.

Kiállítások:6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 1/1, ill. 4/4.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 3–1. 8. p.: 3–3. 15. p.: 5–7. 21. p.: 10–8. 23. p.: 11–11. 27. p.: 13–13. 35. p.: 22–17. 46. p.: 30–23. 54. p.: 35–25.

A hazaiak kezdtek jobban a szerda esti találkozón, és két gólos előnyt szereztek, majd a lilák 3–3-ra egyenlítettek. Felváltva estek a gólok, a csabaiaknál Mitrovics a 13. percben már a harmadik gólját lőtte. A 15. percben a vendégek Kopecz találataival két gólos vezetést szereztek. Az Érd gyorsan egyenlített, majd Horváth Roland időt kért. A folytatásban felváltva estek a gólok. A félidő végére kétgólos előnyhöz jutott az érdi együttes.

Fordulás után gyorsan estek a gólok, a hazaiak fokozatosan elhúztak a védekezésben többször hibázó vendégektől, így a 35. percben már öt gól volt az előnyük (22–17). Az EHF Kupában edződő, több válogatott érdiek kihasználták a csabaiak hibáit, és sorra lőtték góljaikat. A 46. percben 30–23 volt az állás. Az 54.percben már tíz góllal vezetett a lendületes házigazda (35–25). A hajrában csökkentette a hátrányt a Békéscsaba, és végül hét gólos vereséget szenvedett a végig küzdelmes találkozón a jobb erőkből álló érdiektől.