Atlétika

2019.09.27. 14:16

Közel százharminc atléta versenyzett a békéscsabai Sport XXI. U13-as és U11-es versenyen

A közelmúltban Békéscsaba fogadta a Sport XXI. U13-as és U11-es versenyzőit.

Az egyéni pályaversenyen 60 méteren, távolugrásban, kislabdahajításban és 800 méteren mérhette össze tudását a közel 130 főből álló Békés és Jász- Nagykun-Szolnok megyei versenyzőkből álló kis csapat. A legnépszerűbb számok a nagyoknál és kicsiknél is egyaránt a 60 m-es futás és a távolugrás volt, ahol közel 20-20 fő nevezett. A kislabdahajítást és a 800 m-es futást már szerényebb létszámú mezőny választotta.

Sok nagyszerű eredmény született a napos kora őszi, de annál szelesebb időben.

Az U11-es fiúknál Strigel Krisztián, a Szolnoki SC-SI versenyzője duplázni tudott: 60 m-en (8,8 másodperc) és távolugrásban 406 cm-es kiváló eredménnyel nyerte a versenyt. Az U11-es lányoknál ugyancsak szolnoki színekben induló Karancsi Zsanett nyert 60 m-en (9,81 másodperc) és 2. helyezett lett távolugrásban (357 cm-el).

Az U13-as fiúknál Törökszentmiklósról Kalics Krisztián nyert magabiztosan 60 m-en (8,21) és távolugrásban 476 centiméteres eredménnyel. 800 m-en szintén törökszentmiklósi siker született, hatalmas hajrával és mellbedobással győzött az egyébként gyomaendrődi Vaszkán Milán 2:42,5 idővel, míg a második helyet Békéscsabáról Litauszki Zsombor szerezte meg 2:42,6-al. Az U13-as lányoknál Kiss Petra teljesített kiemelkedően, aki két éremmel gazdagította a Békési DAC csapatát. 60 m-en első lett (8,6) távolugrásban 3. 436 cm-el.

Az első három helyezett érem díjazásban részesült, a negyedik, ötödik és hatodik záró gyerekek oklevelet kaptak. A verseny végén minden résztvevő üdítő és csoki ajándékot vehetett át.

Békés megyei győztesek. U13. Leányok. 60 m: Kiss Petra (Békés).

U11. Fiúk. 800 m: Recski Levente (Békéscsabai AC). Kislabdahajítás: Wágner Balázs (Békés). Leányok. Kislabdahajítás: Pribojszki Panna (Békés). Távolugrás: Simon Emma (Békés).