Kézilabda

2019.08.17. 13:52

Döntetlent játszottak a csabaiak a román bajnok ellen

A román bajnok SCM Ramnicu Valcea, a szerb ZORK Jagodina és a házigazda EUbility Group-Békéscsabai ENKSE részvételével két napos nemzetközi felkészülési torna zajlik a békéscsabai városi sportcsarnokban.

Gajdács Pál

Az első mérkőzésen a békéscsabaiak döntetlenre végeztek a Valceával.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE–SCM Ramnicu Valcea (román) 27–27 (15–14).

Aegon nemzetközi női felkészülési torna, Békéscsaba, 400 néző. A Békéscsaba legjobb dobója: Marincsák 14.

Fotók: Imre György

A szombat délelőtti mérkőzésen végig a Békéscsaba uralta a játékot, a 17 játékossal, három kapussal érkező román bajnok kétszer, az első félidő 20. percében (9–10) és az utolsó percben vezetett. Az egész mérkőzésen jól védekező, jó kapusteljesítményt bemutató lila-fehérek nem hagyták teljesen kicsúszni a mérkőzést a kezükből, a legvégén sikerült egalizálniuk.

A csabaiaknál Ivana Dezic révén egy horvát próbajátékos is pályára lépett, aki balátlövő posztján szerepel.

Szombaton 17 órakor a Valcea és a Jagodina találkozik egymással, a hazaiak vasárnap 11 órától mérkőznek a szerb együttessel.