Jó játék, tízgólos csabai győzelem Budaörsön

Legyőzte a Moyra Budaörs Handball csapatát az Előre.

V. L.

Fotó: Imre Gyorgy

Moyra Budaörs Handball–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 25–35 (11–14)

Kézilabda NB I.-es női mérkőzés, Budaörs, 980 néző. V.: Andorka, Hucker. Budaörs: Sipeki – Dávid-Azari 6 (4), Hornyák Á. 7, Pálos-Bognár, Pásztor N. 1, Zsigmond 3, Mézes 3. Cs.: Wéninger (kapus), Ertl 2 (1), Soós, Hajduch, Szabadfi 1, Horváh L., Braun 1, Gerháth 1. Vezetőedző: Neukum Tamás. Békéscsaba: BALOG – KOVÁCS A. 9, Walfisch 3, SZÖGI 5, Zöldi-Tóth 3, BOTTÓ 4, MARINCSÁK 5 (3). Cs.: Horvát D (kapus), Giricz, VUKAJLOVICS 6, Kukely, Dombi K. Vezetőedző: Horváth Roland.

Kiállítások: 4, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 3/3.

Az eredmény alakulása. 3. perc: 0–2. 6. p.: 3–3. 11. p.: 4–6. 15. p.: 5–8. 18. p.: 8–8. 21. p.: 8–10. 25. p.: 9–12. 33. p.: 11–17. 40. p.: 16–22. 43. p.: 16–24. 48. p.: 19–28. 52.p.: 20–30. 55. p.: 22–33.

A mindkét csapat számára fontos alsóházi rangadón a vendégek kezdtek jobban, Szögi és Kovács Anett góljaival a 3. percben 2–0-ra vezettek. A folytatásban az egykori csabai hálóőr, Sipeki Flóra jó védései után a 6. percben egyenlített a Budaörs. Nagy csata folyt a pályán, idegesek voltak a kézilabdázók, mindkét oldalon több hibát is feljegyezhettünk a játékban. A 11. percben Walfisch két góljának köszönhetően 6–4-es előnyt szerzett a Békéscsaba. A félidő közepén 7–4-re vezetett az Előre NKSE, ám a volt válogatott Hornyák Ágnes szépíteni tudott. Bottó kiállítása után zsinórban három gólt lőtt a Budaörs (8–8). A 20. percben Horváth Roland időt kért, hogy megnyugtassa tanítványait. A félidő hajrájában tartotta magát a lila-fehér együttes, amelynek kapujában Balog Judit többször is bravúrosan mentett. A 24. percben Kovács Anett ötödik góljával 11–9-re vezetett, majd Marincsák háromra növelte az előnyt, amikor a Budaörs időt kért. A szünetig megőrízte háromgólos előnyét a Békéscsaba.

Fordulás után a fiatal szerb válogatott Vukajlovics két góljával, és Zöldi-Tóth találatával hatra nőtt a vendégek előnye. A hazaiak nem adták fel, keményebbé vált a védekezésük, elöl pedig igyekeztek gyors gólokat szerezni. Látva a helyzetet a 36. percben 17–13-as csabai vezetésnél Horváth Roland időt kért, hogy megbeszélje a lányokkal a követendő taktikát. A lila-fehér lányok fegyelmezetten kézilabdáztak, támadásban igyekeztek gólig játszani, így a 40. percben hat góllal vezettek (16–22). Két perccel később Neukum Tamás kikérte idejét, mert érezte, ha nem váltanak nagy bajba kerülhet a Budaörs. A hazaiak nagyon idegesek voltak, sokat hibáztak, amit jól használt ki az Előre, és Marincsák két góljával a félidő közepére nyolcra növelte az előnyt. A lila-fehérek felszabadultan kézilabdáztak, és a 48. percben már kilenc góllal vezettek (19–28). A hazai publikum dermedten figyelte a történteket, és az 52. percben kialakult a tízgólos különbség a két együttes között (20–30). Az 53. percben ismét időt kért a hazaiak mestere, Neukum Tamás. Mindez nem segített a vendégek igazi öröm kézilabdát mutattak be, és sorra lőtték a gólokat (55. p.: 22–33).

Az alsóházi rangadón a Békéscsaba fegyelmezett, taktikus játékkal ilyen különbséggel is megérdemelten nyert, a nagy tét miatt teljesen leblokkoló Budaörs otthonában, amiért a csapat valamennyi tagja dicséretet érdemel. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy a bajnokság végéig hosszú még az út, ezért a jövőben a hétköznapokon továbbra is szorgalmasan kell edzeni, a mérkőzéseken pedig ilyen alázatosan kézilabdázni a hölgyeknek, mint Budaörsön, és akkor elérhetik céljukat.

Borítókép: Beol archívum.