Atlétika

2019.02.25. 16:44

Élete legjobbját futotta Apáti Bence

A mostani hétvége sem telt el országos bajnokság nélkül, ezúttal a junior és az ifjúsági korosztályban osztották ki az érmeket. A budapesti versenyen a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club fiataljai közül egy kivételével mindenki egyéni csúccsal és kiváló helyezéssel zárta a fedett pályás idényt.

A junior férfiaknál az ifjúsági Európa-bajnoki-, és EYOF-ezüstérmes Apáti Bence mindkét versenyszámában bronzérmes lett. Tóth Sándor mesteredző első éves junior középtávfutója 1500 méteren élete eddigi legjobb eredményével, 4:04,08–al állhatott fel a dobogóra. Adorján László tanítványa, Mundruczó Nóra mindkét számában szoros küzdelemben érte el értékes, dobogóközeli helyezéseit.

Apáti Bence /Beküldött felvétel/

A Kopp Békéscsabai AC eredményei. Fiú. Junior: 800 m: 3. Apáti Bence 1:57,39. 1500 m: 3. Apáti Bence 4:04,08. Távolugrás: 7. Zámbori Kornél 641 cm. Ifjúsági. 800 m: 7. Kovács Máté 2:03,34. Távolugrás: 5. Nadj Levente 638 cm.

Leány. Junior. 60 m: 5. Mundruczó Nóra 7,93. 200 m: 4. Mundruczó Nóra 25,79. Hármasugrás: 7. Molnár Blanka 10,62 m. Ifjúsági. Súlylökés: 5. Garai Viktória 13,08 m.

A Gyulasport versenyzői közül Molnár Balázs az ifjúságiak 3000 m-es számában bronzérmes lett. Ideje: 9:19,89. Taután Dominik súlylökésben 13,40 méterrel 10.

Szombathelyen a két korosztály téli dobó bajnokságát tartották meg. Női gerelyhajításban Szilágyi Petra, a Békési DAC versenyzője 33,54 méterrel 3. lett. G. P.