kézilabda

2018.10.10. 20:11

Magabiztosan nyert a bajnok Győr

Győzött a Győri Audi ETO KC az EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE csapata ellen.

Győri Audi ETO KC–EUbility Group Békéscsabai Előre NKSE 47–23 (22–9)

NB I.-es női mérkőzés, Győr, 2051 néző. V.: Kavalecz Ivett, Kavalecz Klaudia., Győr: Kiss É. – Bódi 4, Groot 2, Kristiansen 4 (1), BRATTSETH 7, Hansen 4, FODOR 4. Cs.: Leynaud, Grimsbö (kapusok), Knedlikova 3, OFTEDAL 5 (1), PUHALÁK 6, Ács 3, Kellermann 3, Afentáler 2. Vezetőedző: Danyi Gábor. Békéscsaba: BALOG – Kovács A. 5, Vukajlovics 3, Zöldi-Tóth 1, DOMBI K. 3, Walfisch 3, Djokovics 4. Cs.: Binó, Horváth D. (kapusok), Szögi, Giricz, Kukely 2 (1), Török 1, Ekker 1. Vezetőedző: Horváth Roland.

Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1.

Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–0. 11. p.: 8–0. 15. p.: 10–3. 18. p.: 12–5. 21. p.: 15–5. 25. p.: 19–8. 35. p.: 25–10. 39. p.: 27–11. 44. p.: 31–14. 47. p.: 36–14. 52. p.: 40–17. 56. p.: 43–21.

A hazaiaknál már a keret tagja volt a sérüléséből felépült Puhalák Szidónia, és Afantáler Sára, nem volt viszont ott Görbicz Anita, és a brazil világbajnok, Amorim.

A bajnok hazaiak kezdtek jobban, az 5. percben Balog védte Groot hétméteresét, de a kipattanót bevágta a holland játékos. Egy perccel később négygólos győri vezetésnél Horváth Roland időt kért.

A folytatásban is a hazaiak irányították a játékot, és a 11. percben már 8–0 volt az állás. A 12. percben Kovács Anett szerezte a lila-fehérek első gólját, ezzel 9–1-re alakult az állás. Djokovics is bevette Kiss Éva kapuját, majd ismét Kovács Anett volt eredményes, így a 15. percben 10–3-as győri vezetést mutatott az eredményjelző.

Ezt követően felváltva estek a gólok, a 18. percben 12–5 volt az állás. Walfisch kiállítása után a volt békéscsabai jobbszélső, Bódi lőtte a házigazdák tizenötödik gólját, ekkor tíz góllal vezetett az ETO. A hajrában növelte előnyét a BL-győztes hazai csapat, miközben a fiatal Dombi Katalin kétszer is betalált. Afentáler hetesét védte Balog kapus. A szünetre tizenháromgólos győri előnnyel vonultak a csapatok.

Fordulás után a hazaiak folytatták a gólgyártást, a 35. percben már tizenöt góllal vezettek. Walfisch hétméterest hibázott, majd a 39.percben Horváth Roland időt kért, próbálta megnyugtatni csapatának tagjait. A 44. percben időt kért Danyi Gábor, miközben csapata tizenhét gólos előnyben volt.

A folytatásban a sok fiatalt szerepeltető vendégek ellen fokozatosan elhúzott a Győr, az 52. percben már huszonhárom góllal vezetett. A mérkőzés hajrájában a 15 éves Kukely Anna és a 17 éves Török Csenge, valamint a 19 éves Ekker Gitta is betalált a hazaiak kapujába.

A látottak alapján a Győr magabiztosan győzött, a fiatalokat szerepeltető lila-fehérek ellen. A csabai ifisták nem okoztak csalódást, valamennyien gólt is lőttek a sokszoros bajnokcsapatnak.