Győzött és őrzi első helyét a Gyulasport

Fotó: Bencsik Ádám

Nem hibáztak a Békés vármegyei csapatok a női NB II 5. fordulójában. A békéscsabai fiatalok kitűnő játékkal verték meg az erős Algyő együttesét.

Szarvasi NKK–Tisza Volán SC 36–21 (14–10)

NB II.-es női mérkőzés. Szarvas, 110 néző. Vezette: Móczár, Parádi. Szarvas: Antal – Biró P. 3, Závoda 1, Papp Zs. 1, HAJDU 8, Majoros 6 (2), MOHAROS 7. Cs.: SKORKA (kapus), Fodor, Milyó 3, Pusztai, Száva, Tasgyik 1, Trnyik 1, SZÖLLŐSI P. 2, Szöllősi D. 3. Edző: Száva Flórián. Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 3/3.

Száva Flórián: – Magabiztos győzelmet arattunk a lelkesen küzdő szegedi fiatalok ellen. Az első félidőben látott bizonytalanságok után a második felvonásban több szép megoldást is láthatott csapatunktól a szép számban megjelent közönség. Örülök, hogy mindenkit pályára küldhettem.

Békéscsabai Előre NKSE U21–Sun Cégcsoport FKSE-Algyő 33–25 (15–11)

NB II.-es női mérkőzés. Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Kiss Judit, Praczu Lili. Békéscsaba U21: TÓTH R. – KÁROLYI 1, SÁNDOR 6 (1), UDVARI 7, ANCSIN 2, WEIGERT 2, KRAJCSÓ 2. Cs.: TRIFFA (kapus), ÁDÁSZ 7 (2), Fazekas, Gajdács, KOVÁCS K. 2, KISS F. 2, ARANYI 2, TÉGLÁS. Edző: Fábián Csaba. Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 6/4.

Fábián Csaba: – Az algyőiek magasságbeli fölényét nyitott védekezéssel igyekezett ellensúlyozni a koncentrációt végig fenntartó csapatunk és ezzel sok hibára kényszerítettük a vendégeket, amiből könnyű gólokat tudtunk lőni. Jól működött a felállt fal elleni játékunk is és jelentős különbségű, megérdemelt győzelmet szereztünk.

CZ-Gyulasport NKft.–Mezőtúri AFC-Syngenta 39–16 (19–7)

NB II-es női mérkőzés. Gyula, 110 néző. Vezette: Grézló, Miklós. Gyula: ZSIGA – Szabó K. 1, Kiss V. 3, Szögi 4 (1), FARKASINSZKI D. 5 (1), Ilyés 2 (1), Lukács 3. Csere: Bartóki (kapus), NAGY P. 7, Ladics 3, Kruzsicz, Hegedűs 3 (1), Kovács Sz. 3, Németh Cs. 2 (1), Gelegonya 2, Miklya 1. Edző: Zöldi-Tóth Katalin. Kiállítások: 6, ill. 16 perc+Tóth Mónika durva szabálytalanságért a 45., Juhász Luca három két perces büntetés után az 57. percben kizárva. Hétméteresek: 7/5, ill. 3/3.

Zöldi-Tóth Katalin: – Összeszedetten kezdtük a mérkőzést, a védekezés jól működött, ezáltal sok gyors gólt szereztünk. Örülök, hogy mindenki hozzá tudott tenni a játékhoz!

A H-csoport állása: 1. Gyulasport 10 pont (175–114), 2. Algyő 8 (160–135), 3. Szarvas 6 (150–128), 4. Bácsalmás 6 (155–138), 5. Békéscsaba U21 6 (158–144), 6. K. Szeged SE 2 (122–153), 7. Mezőtúr 2 (102–150), 8. Tisza Volán 0 (120–180).