Tenisz

2024.05.02. 14:27

Bondár Anna drámai csatában hajtott fejet

Bondár Anna a második fordulóban búcsúzott a németországi Wiesbadenben zajló 100 ezer dollár összdíjazású női ITF salakpályás versenyen. A második kiemeltet az ukrán Katarina Zavatska (WTA-181.) verte 3 óra 4 perces drámai csatában.

Bondár Anna 184 perces mérkőzésen maradt alul, így nem jutott nyolc közé. Fotó: MTI/AP

Fotó: Valentin Flauraud

Nem kezdett jól a világranglista 95. helyén álló szeghalmi játékos, az első szettet 5:2-es hátrányból fordította maga javára, előbb visszabrékelve az ukrán ellenfelét, a tie break-ben pedig négy adogatását elnyerve. A folytatásban ismét Zavatska volt eredményesebb, 4:0-ra lépett el, és ezt a különbséget ezúttal meg is tartotta (6:2). A döntő szett elején is gyengélkedett Anna, kétszer is elveszítette szervagémjét, ám 4:4-nél így is utolérte ellenfelét. Egy újabb sikeres bréknek köszönhetően 6:5-nél a meccsért adogatott a 24 éves ukrán játékos és le is zárta 7:5-tel.