Az elején ráijesztett az Orosháza a listavezetőre, de a folytatásban feljött az Eger.

Eszterházy KFSC Eger—OXXO Energy-Orosházi NKC 27—20 (14—12)
NB I B, női, Eger, 200 néző. V.: Papp, Tar. Orosháza: Makai — Lovistyék, Fazekas 4, ARSENIJEVIC 6, Takács F. 3, Székesi, ANTAL 5. Cs.: Dancsó 2, Horváth, Zvolenszki, Molnár. Edző: Papp László. Az Eger legjobb dobói: Buzsáki 7, Scheffer 7.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 5/3.

Az elején ráijesztett az Orosháza a listavezetőre, hiszen a 12.percben 8-4-re vezetett az ONKC a vasárnap esti találkozón. A folytatásban feljöttek a hazaiak, és a 19. percben 8-8-ra egyenlítettek, majd a végjátékban kétgólos előnyt szereztek a szünetre.

Fordulás után a 38. percben 17-15 volt az állás, majd a 47. percben négy góllal vezettek a főiskolások (21-17). Ezt követően az orosháziak többször hibáztak, így gyorsan elhúzott az Eger az 50. percben 24-17-re, és a lefújásig már ki sem engedte kezéből a magabiztos győzelmet.

Papp László:
— Az első negyvenöt percben korrekt mérkőzést vívtunk a listavezetővel, majd három perc alatt elintéztük saját sorsunkat.