2014.09.14. 20:00

Orosháza az EHF Kupa legjobb 32 csapata között

Bár az első „idegenbeli” mérkőzést végül meggyőző különbséggel hozta az Orosháza, a hazai vezetők közül senki nem volt hajlandó beszélni a következő (belga) ellenfélről.

Orosházi FKSE-Linamar—HC Olimpus-85-USEFS (moldáv) 28—28 (15—14)

EHF-kupa férfi kézilabda-mérkőzés, 1. forduló, visszavágó. Orosháza, 800 néző. V.: V: Emil Aghakishi, Ernest Aghakishi (azeriek). Orosháza: Ivanisevics — Benis 2, Németh G. 3, Benmiloud 1, CEMAS 5, Buday 1 (1), NÉMETH L. 9 (4). Cs.: Herjeczki (kapus), Mazics 2, Stranigg J. 1, Morva 1, Tárkányi 1, Pásztor M., Milovics 2, Szeitl, Varsandán Á. Vezetőedző: Vladan Jordovics. Olimpus: Veremcsuk — Sipulin 2, MACOVCHIN 7, Alekszej Pervanciuc 2, Alexandru Pervanciuc 7 (3), Juravliov 4. Cs.: Minciuc 1, Maliarevics, Plesca, CHISELIOV 4.

Kiállítások: 8, ill. 4 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3.

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2—1. 7. p.: 5—2. 12. p.: 7—6. 15. p.: 8—9. 18. p.: 10—9. 22. p.: 11—12. 27. p.: 14—13. 34. p.: 15—16. 41. p.: 18—20. 44. p.: 20—20. 50. p.: 22—23. 54. p.: 24—25. 57. p.: 27—26.

Nos, a moldávok előző nap azt ígérték, kihozzák magukból a maximumot. Ehhez képest a fél szemmel már a szerdai Cegléd elleni bajnokira is figyelő házigazdák ellen a mérkőzés elején még annyi ellenállást sem tanúsítottak, mint szombaton.

Németh Lászlót remek labdákkal tömték a társak, aki a 8. percben már negyedik találatánál járt. Lassú ébredés után azonban alapvető hibák után fordított az Olimpus. Felváltva vezettek ezután a csapatok, ekkor úgy tűnt, hogy sokkal nehezebb feladat lesz egyáltalán a győzelmet (ami persze nem volt létkérdés, de a lelkes szurkolók miatt is becsületbeli ügy) is megszerezni.

A vendéglátók közül sokkal kevesebb figyelemreméltó teljesítményt jegyezhettünk fel, mint az előző nap. A szünetig egy, összesítésben hét gólos volt a hazai előny.

Visszafogottan kezdte a második etapot az OFKSE, melynek első találatára négy és fél percet kellett várni. Szigorított a védekezésén az amúgy roppant sportszerű moldáv gárda, s a zöld-sárgában játszó hazaiak bizony csak szenvedtek.

A csereember, Chiseliov rövid időn belül már negyedszerre tréfálta meg Ivanisevicset, s a mérkőzésen először vitt két találattal az USEFS. Nagyon küzdött a vendég együttes, amelytől csak igen nehezen, a hajrában sikerült visszavenni a vezetést.

Az orosháziakat lényegesen nagyobb küzdelemre késztette a moldáv csapat, de „Győzni kell!” — adta ki a hazai B-közép, s ez ha ezen a mérkőzésen nem is, de a két párharc alapján sikerült. Az Orosháza összesítésben 62—56-os eredménnyel jutott az EHF Kupa legjobb 32 csapata közé.

Vladan Jordovics: — Hasonló mérkőzést vívtunk, mint szombaton. Egy nagyon összeszokott csapatot búcsúztattunk el. Elégedettek vagyunk, hiszen sikerrel vettük az első fordulót.

Nicolai Gomeniuc: — Szombaton azt ígértük, hogy a maximumot fogjuk nyújtani, nos, nagyon jó mérkőzést vívtunk az Orosházával.