2007.10.07. 10:30

Kézilabda: Győr — Békéscsabai Előre NKSE 33—20

Az első negyedórában jól tartotta magát a Békéscsaba, majd a félidő hajrájában a rutinosabb házigazdák öt góllal elhúztak. Fordulás után a lendületes győriek hamar tetemes előnyt szereztek. Tudósításunk...

Győri Audi ETO KC—City-Line Békéscsabai Előre NKSE 33—20 (15—10)

NB I-es női kézilabda-mérkőzés, Győr, 1400 néző.
V.: Pech, Vágvölgyi.

Győr: Herr O. —Mravikova 2, Hornyák 1, BRADEANU 4, Spiridon 3, Tomori 5, VÉRTEN 5. Cs.: PÁLINGER (kapus), GÖRBICZ 9 (1), Djokic 1, Temes, Szöllősi 2, Kovacsicz. Vezetőedző: Konkoly Csaba. Békéscsaba: Veress — Vincze 2, Herr A. 2, Takács 4 (1), Cifra 3, Szekeres 3, Kelemen 1. Cs.: Mészáros, Futaki (kapusok), Forczek, Szögi 1, Such 1, Leposava 2, Hajduch 1. Vezetőedző: Mátéfi Eszter.

Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/1, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása: 5. perc: 2—2, 15. p.: 8—6, 25. p.: 12—9, 40. p.: 22—12, 50. p.: 29—15.

Nem a legjobb előjelekkel várta a lila-fehér együttes a találkozót, hiszen Tóth Katalin, Zsuzsa Vivien és Valyuch Éva sérülés miatt nem tarthatott a csapattal. Az első negyedórában jól tartotta magát a vendégcsapat, majd a félidő hajrájában a rutinosabb házigazdák öt góllal elhúztak. Fordulás után a lendületes győriek hamar tízgólos előnyt szereztek, miközben a lila-fehérek több nagy helyzetet kihagytak. A látottak alapján a válogatottak egész sorát felvonultató házigazdák sikere megérdemelt.

Mátéfi Eszter: — Sokat tanulhattunk ebből a mérkőzésből, volt egy szakasza a találkozónak, amikor nem nagyon tudtunk gólt lőni, és ez sorsdöntőnek bizonyult.