2007.05.05. 21:53

Futball NB II: a Békéscsaba kikapott idegenben

Jászberény—Békéscsaba 1912 Előre SE 3—2 (0—2) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Jászberény, 500 néző. V.: Sóthy (Kis Z., Beidek).

BEOL

Jászberény: Papp — Lukácsi, Villányi, Majzik, Bárkányi — Fekete (Szász, 45.), Molnár, Sinkó, Gulyás — Potemkin, Németh Gy. Vezetőedző: Szabó Imre. Békéscsaba: Such — Szenti, Tóth-Kovács, Brlázs, Bogdán (Cseke, 71.), Szilágyi — Okos, Pozsár, Dobi, Horváth T. (Juhász, 67.) — Lengyel (Dani, 69.). Vezetőedző: Csató Sándor.
Sárga lap: Bárkányi a 20., Szenti a 23., Bogdán a 48. percben.
Szögletarány: 5:6 (2:3).

38. perc: Okos beadását Brlázs fejelte kapura, amit a kapus még kiütött, de a jókor érkező Pozsár közvetlen közelről a kipattanó labdát a jobb alsó sarokba gurította, 0—1.
45. perc: bal oldali csabai szögletet végzett el Pozsár, akinek pontos beadását Bogdán szép fejessel juttatta a hazai kapuba, 0—2.
53. perc: Szász jobb oldali beadását Németh Gy. kapásból a bal alsó sarokba vágta, 1—2.
67. perc: Gulyás a jobb összekötő helyéről, a 16-oson belülről kapott egy pontos labdát, melyet a léc alá bombázott Such kapus érintésével, 2—2.
86. perc: Németh Gy. visszapasszolt labdáját Potemkin átvette, majd higgadtan ballal a jobb alsó sarokba vágta a pettyest, 3—2.
A békéscsabai csapat nagy lelkesedéssel kezdte a kiesési rangadót. A kihagyott helyzetek után magabiztos játékkal kétgólos vezetésre tett szert az Előre. A második félidőben érthetetlen módon kapkodtak a vendégek és ezt a felelőtlen játékot kíméletlenül kihasználta a hazai gárda. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb lett volna. Jó: Németh Gy., Papp, Potemkin, ill. Szilágyi, Pozsár.
Szabó Imre: — Az első félidő a békéscsabaiaké volt, de a másodikban a fiúk átérezték a helyzet súlyát és megfordították a találkozó eredményét. Csató Sándor: — Az első félidei jó játék után érthetetlenül visszaálltunk és egy megnyert mérkőzést veszítettünk el.

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Jászberény, 500 néző. V.: Sóthy (Kis Z., Beidek). -->