2016.12.27. 19:42

Jobb volt a Calcit, kikapott a Békéscsaba

A Közép-európai Liga (MEVZA Kupa) címvédője, a szlovén bajnok ellen lépett kedden este pályára a zsinórban háromszoros magyar bajnok, Linamar Békéscsabai RSE.

Fotó: Lehoczky Péter

Fotó: Lehoczky Peter

Linamar Békéscsabai RSE—Calcit Ljubjana (szlovén) 0:3 (-21, —22, —15)
Röplabda Közép-európai Liga női mérkőzés, Békéscsaba, 1800 néző. V.: Bardic, Muha (horvátok). Békéscsaba: Szakmáry, Soós, Bodnár, Matics, Clement, Tálas. Cs.: Molcsányi, Szpin (liberók), Ludmán, Petrenkó. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics. Calcit: GRUDINA, Mihevc, Blazic, KOSTICS, KOLEVA, Van de Vyver. Cs.: Pahor (libero). Vezetőedző: Aljosa Jemec.
Az eredmény alakulása. 1. szett: 1:3, 7:8, 10:14, 12:16, 14:16, 19:19, 19:22, 21:22, 21:24. 2. szett: 1:2, 4:4, 5:8, 10:11, 13:13, 14:16, 14:18, 15:21, 17:23. 20:23, 22:24. 3. szett: 2:1, 2:4, 4:8, 7:10, 11:14, 11:18, 12:21, 15:23.

A sorozat tavalyi döntőjében ez a két együttes találkozott Mariborban, és akkor 3:0-ra a szlovén bajnok nyert. A csabai lányok fogadkoztak, hogy most visszavágnak a vereségért. A Calcit Ljubjana az ősszel a Bajnokok Ligája második fordulójában szerepelt, és hazai pályán 3:0-ra kikapott az olasz Modenától, majd az olaszországi visszavágón egy szettet elcsípett, így 3:1-re vesztett. Hír még a Calcit Ljubljana háza tájáról, hogy az eddigi vezetőedző, olasz Alessandro Beltrami lemondott a napokban, helyét az addigi segítője, a 33 éves Aljosa Jemec vette át, és Békéscsabán ő meccselt a szlovén együttessel.

Az első szettben jól kezdtek a vendégek. A játszma közepén egy pontra feljött a BRSE (9:10). A vendégek nagyon jól fogadtak, a hálónál pedig a bolgár Koleva és a szerb Kosztics erős ütéseikkel rendre pontot szerzett. A hajrában a hazaiak 19:19-re egyenlítettek, ám ezt követően három ponttal elhúzott a Ljubjana. A csabaiak egy pontra ismét feljöttek, ám ekkor Bodnár nyitása után a labda a hálóban kötött ki, és a vendégek már nem engedték ki kezükből a játszma győzelmet.

A második szettben ismét a szlovénok kezdtek jobban, a békéscsabaiak 4:4-re még egyenlítettek, majd az első technikai szünetnél a belga feladó van de Vyver jó labdáival 8:5-ös előnyt szerzett a Ljubjana. Ezt követően erősített a BRSE, és 11:11-re egyenlített. A folytatásban 16:14-es előnyhöz jutott a Calcit, majd újabb pontokat szerzett. Szasa Nedeljkovics időt kért 14:18-nál, de ez sem használt, hiszen a vendégek hat pontos előnyhöz jutottak (16:22). A fiatal, mindössze 16 éves feladó Petrenkó is beállt, és rögtön két jó nyitással 20:23-ra hozta fel csapatát. Ezt követően két játszmalabdát hárított a BRSE, de a végén ismét az összeszedettebb szlovénok húzták be a szettet.

A harmadik játékban 2:1-re vezetett a BRSE, de gyorsan fordított a Calcit, és Szasa Nedeljkovics azonnal reagált és 2:5-nél időt kért. A vendégek tartottak az előnyt, így az első technikai szünetnél 8:4-re vezettek. Ezt követően feljöttek a hazaiak 10:7-re. A folytatásban a szlovén bajnok jól használta ki a békéscsabaiak hibáit, fokozatosan növelték előnyüket, és tartották a hat-hét pontos előnyt, és végül magabiztosan hozták ezt a szettet, és ezzel a mérkőzést.

A hazai szurkolók végig lelkesen biztatták csapatukat, de ezen a napon a vendégek jobban összpontosítottak, és néhány kiemelkedő egyéni teljesítménynek köszönhetően megérdemelten nyerték a találkozót.

A Mezva Kupa szerdán folytatódik, 18 órakor a békéscsabai Városi Sportcsarnokban a magyar bajnoki ezüstérmes Vasas-Óbuda a szlovén Calcit Ljubjanával méri össze tudását. A Linamar Békéscsabai RSE csütörtökön 18 órakor a Vasas-Óbuda együttesével találkozik a városi sportcsarnokban.

Szasa Nedeljkovics: — Ez a Calcit egy ember kivételével ugyanaz mint amely tavaly a döntőben legyőzött bennünket. Jól felkészültek belőlünk, technikailag képzett együttes. Köszönöm a szurkolók segítségét, és a Vasas ellen szeretnénk győzelemmel zárni a 2016-os évet.