2016.10.12. 19:42

Nagy győri fölény

A győriek Békéscsabán tartották Bajnokok Ligája-főpróbájukat, szombaton a dán Midtjylland együttese ellen kezdik meg a menetelést. A szerdai találkozót a viharsarkiak is egyfajta felkészülésnek tekinthették, egyrészről az október 19-ei Hajdúnánás elleni Magyar Kupa, másrészről az október 30-ai, pontokkal kecsegtető kispesti bajnoki fellépés előtt.

Gajdács Pál

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE—Győri Audi ETO KC 16—33 (7—12)
Kézilabda NB I-es női mérkőzés. Békéscsaba, 2000 néző. V.: B. Pech Katalin, Vágvölgyi Mária. Békéscsaba: Triffa — Diószegi, Vaszileuszkaja 3, KOVACSEVICS 7 (2), Glusica 1, Gávai, Dukics. Cs.: Terenyi, Kölcze (kapusok), Walfisch 3, Balogh Sz., Bottó 1, Mihálffy, Deák, Vukajlovics 1. Vezetőedző: Skaliczki László. Győr: Kiss É. — Bódi, MÖRK 6 (1), Groot 4, BROCH 3, Amorim 4, Korsós 2. Cs.: GRIMSBÖ (kapus), LÖKE 4, Tóth G. 2, Görbicz 4 (3), Knedlíková, Hársfalvi 1, Orbán A. 3. Vezetőedző: Ambros Martín.
Kiállítások: 6, ill. 8 perc. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/4.
Az eredmény alakulása: 9. p.: 2—1. 11. p.: 2—3. 17. p.: 4—4. 20. p.: 4—7. 25. p.: 6—11. 35. p.: 8—15. 39. p.: 10—19. 44. p.: 11—21. 54. p.: 13—28.

A liláknál visszatért a keretbe Terenyi Bianka, akinek korábbi keresztszalag-műtétje után kivették a csavart a térdéből. Dajka Bettina és Kovács Anett mellett akadt egy újabb hiányzó is, Zöldi-Tóth Kata a hétfői edzésen szenvedett húzódást.

Öt hosszú percet kellett várni a találkozó első góljára, amit második próbálkozásra a fehérorosz Vaszileuszkaja szerzett. Az addig a kapu előtt bizonytalankodó győriek azonmód hetesből egalizáltak. Nem parádézott a Győr ezután sem, de Amorim vezérletével azért szép lassan átvette a kezdeményezést. A csabaiak nem tudták kihasználni a kettős emberelőnyt, pedig lett volna rá lehetőség, ám Vaszileuszkaja kihagyott egy büntetőt. A mérkőzés nem volt mentes a kőkemény párharcoktól, nem egészen negyedóra játék után hazai oldalon egy, a győrin két játékos kapott kisbüntetést.

Ambros Martín aligha lehetett elégedett lányai teljesítményével, mert 4—4-nél Görbicz Anitát küldte be irányítani. Egycsapásra megváltozott a vendégek játéka, egyre többször élhettek egyik kedvenc fegyverükkel, a lerohanással. A 18. percben Skaliczki László időt kért, még nagyobb koncentrációra és keményebb védekezésre sarkallva tanítványait. A csabaiak bátran és nagyon agilisan kézilabdáztak, különösen igaz volt ez a fiatal szerb átlövőre, Jovana Kovacsevicsre, aki húsz perc elteltével már negyedszerre csapta be Kiss Évát.

Mindkét edző sokat változtatott csapatán, Skaliczki László több fiatalt is mélyvízbe dobott. A győriek az első félidő utolsó tíz percében jöttek igazán lendületbe, az egy-két húzásból levezetett támadások ellen nem volt hazai ellenszer. A különbség még így sem volt jelentős a két gárda között, a zöld-fehérek a szünetig öt góllal tudtak csak ellépni. A csabaiak dicséretesen küzdöttek, egy félidő alatt tizenkét gólt kapni a világ egyik legjobb csapatától igazán elfogadható.

A második félidő hasonló forgatókönyv szerint alakult, mint az első, nagy rohanás mindkét oldalon, gólok nélkül. Aztán beindultak a győriek, könnyű gólokat lőttek, volt, hogy emberhátrányban kettőt is. Skaliczki László igen korán, már a 38. percben kikérte az idejét, ekkor már 18—10-es vendégelőnyt mutatott az eredményjelző. Megállíthatatlannak tűnt a kisalföldi együttes, rendre hibára késztették Glusicáékat. A számtalan labdaeladás miatt Hosszú percek teltek el úgy, hogy érintetlen maradt a győri háló. A második felvonás közepén teljesen megálltak a lila-fehérek, a győri kapu előtt semmi nem jött be, védekezésben csökkent a figyelem, egyre többször állt be rövidzárlat.

A vészkapusos megoldás egyáltalán nem jött a hazai oldalon, a vendégek négy alkalommal is a saját térfelükről vették be az üresen tátongó kaput. Vaszileuszkaja tizenegy perces csabai gólcsendet tört meg, szépítve valamicskét az eredményen. A végén visszavett a tempóból a Győr, a csabaiak pedig a korábbi lelkesedéssel játszottak.

A Békéscsaba az első félidőben derekasan tartotta magát, de a másodikban hamar érvényre jutott a győriek nagyobb tudása, erőnlétbeli fölénye.

Skaliczki László: — Ennyi emberrel eddig bírtuk. A második félidőben nem tudtuk a lépést tartani a vendégekkel, de a lányaink így is óriásit küzdöttek. Ambros Martín: — Nehéz, hogy kimaradtak hetek játék nélkül, de még így is lendületben maradtunk. Boldog vagyok, hogy jól játszottak a lányok Békéscsabán, ahol könnyedén nyertünk.