2016.10.02. 15:10

A ráadásban már minden bejött a Békésnek

Úgy kezdte a Békés a találkozót, mint egy héttel korábban a Nagykőrös ellen, az adódó lehetőségeit jó százalékban használtak ki.

BEOL

Óbudai Kaszások—Calle Pubfood Békési SZSK 97:107 (14:25, 25:22, 28:18, 23:25, 7:17)
Kosárlabda NB I B-s férfimérkőzés. Budapest, 150 néző. V.: Gorka, Bognár, Szilágyi. Békés: KRISZTICS (24/21), KOMA (22), KERTÉSZ (16/9), Nagy Cs. (10/3), GRUDA (4). Cs.: SCHÉDA (17/9), NAGY B. (14/6), Zsíros, Sódar, Csorba, Demkó, Bánszki. Edző: Balog Vilmos, Balog Lajos. Az Óbudai Kaszások legjobb dobója: Lakosa (24/9).

Többen is kiváló dobóteljesítményt nyújtottak, a távoli dobások is bementek, egyszóval bizakodásra okot adó eredménnyel zárta az első negyedet a vendég. A folytatásban fokozatosan felzárkózott az Óbuda, a békésiek támadójátékába egyre több hiba csúszott, de kézben tartották a mérkőzést.

Az utolsó negyed izgalmasan alakult, az addig remeklő Koma kipontozódott, és másodpercekkel a dudaszó előtti pillanatokban egy három pontossal egalizált a házigazda, jöhetett a hosszabbítás!

A pluszjátékban nagyon odatették magukat a vendégek, minden dobóhelyzetből próbálkoztak és nem jelentett kérdést, hogy melyik gárda söpri be a pontokat. Az SZSK két vereség után megszerezte idei első bajnoki győzelmét.

Balog Vilmos: — Csapatként nagyot léptünk előre a múlt heti széteső játékhoz képest, komoly, egységes munkával győztünk. Mindig volt, aki előre mozdította a játékunkat.