A megye III. hétvégéje

Feszült hangulat, öt gól és „vendégsiker” a bánhegyesi derbin.

BEOL

Zsadány KSE—Mezőberényi LE 0—2 (0—1)
Labdarúgás Megyei III. osztályú mérkőzés. Északi csoport. Zsadány, 50 néző. V.: Bozó. Kiállítva: Szűcs J. (Zsadány, a játékvezető megsértéséért) a 65. percben. G.: Tóth Cs., Kajlik. Jó: Muntyán L., Fürj, ill. Adamik, Tóth Cs.
Muntyán Sándor: — Nehézzé tettük a mérkőzést a jó erőkből álló vendégeknek. Gál András: — Keserves, de győzelem!
M. S.

Mezőgyáni SK—Kamuti SK 3—3 (2—3)
Mezőgyán, 50 néző. V.: Gebei. G.: Rácz Cs. 2, Szőke, ill. Gilik, Varga Cs., Fulajtár. Jó: Sánta E., Czeglédi, Rácz Cs., ill. Fulajtár.
Szőke Zoltán: — Igazságos döntetlen, bár a második félidőben a helyzeteink alapján megnyerhettük volna a mérkőzést. Szűcs Mátyás, a Kamut elnöke: — Elhullajtottunk két pontot, elismerésünk a lelkes hazaiaknak.
Sz. Z.

Kötegyáni FC—Kétsopronyi RSE 1—4 (0—3)
Kötegyán. V.: Szatai. G.: Berke, ill. Krizsán P. 2, Ancsin P., Máté M. Jó: Krizsán P., Ancsin I., Vantara.
Ancsin Péter (Kétsoprony): — Sikerült kiállnunk, így még értékesebb a győzelem. Elismerésem a csapatnak!

Köröstarcsa KSK—Kétegyháza SE 3—3 (2—0)
Köröstarcsa, 80 néző. V.: Mihálik. G.: Tóth I., Keresztesi J., Palacsik (öngól), ill. Kasznár, Zemencsik, Hotya. Jó: Lánczi, Tóth I., Keresztesi J., Farkas Gy., ill. Grósz, Kajári, Gróh.
Bokorné Kerekes Zsuzsanna, a Köröstarcsa technikai vezetője: — Egy győztes mérkőzés helyett egy pontot ajándékoztunk az ellenfélnek. Árgyelán Demeter: - Az első húsz percben bennmaradtunk az öltözőben, így két gól előnyt adtunk az ellenfélnek. Végül is igazságos döntetlen született.
K. Zs.

Csabacsűdi GYLSE—Kardos-Örménykút KSK 2—1 (1—0)
Csabacsűd, 250 néző. V.: Zahorán. Kiállítva: Jansik (Csabacsűd, szándékos lökésért) a 81., illetve Petrovics Zs. (Kardos-Örménykút, nyilvánvaló gólhelyzetben szabálytalankodott) a 70. percben. G.: Viszkok G., Nyemcsok, ill. Gulyás. Jó: : Viszkok G., Sándor, Sándor, Kasik, Bertók, ill. Lólé R., Gulyás, Radics.
Sonkoly Lajos: — Magunknak tettük nehézzé a mérkőzést a számtalan kihagyott helyzet miatt, de a győzelmünk így is megérdemelt. Korrekt játékvezetés. Galát Pál: — Két alapemberünk hiánya és az első percben a védelem oszlopának kiesése már sok volt. Ezt még tetőzte a kapusunk kiállítása, úgy érzem a döntetlen igazságosabb lett volna.

Kaszaper FC—Gádoros SE 2—5 (1—4)
Déli csoport. Kaszaper. V.: György S. G.: Szabó G. 2, ill. Szabó F., Györgyi, Baffia (öngól), Gyetyinás, Ordó. Jó: Benyoda, Kocsis, Lajos, ill. Szokolai, Györgyi, Szabó F., Gyetyinás.
Keresztes István: — Folytatódik a csapatom vesszőfutása, remélem, egyszer kikászálódunk a gödörből. Pisont András: — Az első félidőben eldöntöttük a mérkőzés sorsát. Fiatal kis csapatom megérdemelt győzelmet aratott.
K. I.

Dombegyház NSE—Gerendás ISE 3—1 (2—0)
Dombegyház. V.: Láza. G.: Bessenyei, Hoksza D., Kovács K., ill. Salka. Jó: Hoksza D., Saitz, Bessenyei, Hoksza G., Lugasi, ill. Roszik, Sárvári.
Nemczov Róbert: — Győzelemmel avattuk fel az új mezünket, melyet a Békéscsabai Előrétől kaptunk a saját nevelésű játékosunkért, Pilán Márkóért, amiért hálával tartozunk a klubnak és egykori játékosunknak, illetve az egyik szponzornak az általa adományozott öt labdáért. Lengyel József: — Egy kicsit jobb helyzetkihasználással talán más eredmény is születhetett volna.
N. R.

Medgyesbodzás-Gábortelepi SE—Pusztaföldvári LK 9—2 (2—1)
Medgyesbodzás, 50 néző. V.: Rubás. G.: Baukó, Szivák, Nagy Zs., Gerda 2-2, Tóth G., ill. Rafael Rinaldó, Rafael J. Jó: Nagy Zs., Gerda, Baukó, Kucsa, ill. Varga P., Rafael R., Rafael J., Szűrszabó.
Szivák Imre: — Döcögősen indult, de a végére minden sikerült a teljesen elfáradó szimpatikus vendégcsapat ellen. Kovács Lajos: — Elismerésem a Medgyesbodzásnak és a saját csapatomnak is, mivel kettő—kettőig egyenrangú ellenfelei voltunk a hazaiaknak.
Győri Ferenc

Orosházi MTK-ULE 1913—Végegyházi SE 8—0 (5—0)
Orosháza, 200 néző. V.: Nagy Z. G.: Lövei 3, Buza 2, Kánya, Greman, Dobi. Jó: az egész csapat, ill. Koós, Sári N., Sári M.
Gyimesi András: — Elismerésem a csapatomnak az újabb győzelemhez, nagyon fontos három pontot szereztünk, hiszen közel egy hónapja nem játszottunk tétmérkőzést.
Mracskó Mihály: — Kellemes ellenfél voltunk.
Gy. A.

Nagyszénás SE—Kevermes SE 2—0 (1—0)
Nagyszénás, 120 néző. V.: Szűcs Zs. G.: Vincze, Kecskeméti. Jó: Balogh Gy., Maglóczki, Horváth A., Asztalos, ill. Povázsai, Németh A., Koós.
Boér Zsolt: — Az első félidőben mutatott meggyőző játék, és a sok kihagyott helyzet után, a második elég nyögvenyelősre sikeredett, ezért szerencsés, de megérdemelt győzelmet arattunk. Remélem, hogy egy-két játékosom összeszedi magát, mert ez a teljesítmény a hátralévő rangadókra kevés lesz. Lantos Zoltán: — A helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat magabiztosan tartotta otthon a három pontot. Több helyzetünk volt, amit illett volna értékesíteni, és talán másképp alakult volna a mérkőzés.
B. Zs.

Tótkomlósi TC II.—Békéssámsoni SK 7—0 (6—0)
Tótkomlós, 100 néző. V.: Steigler. G.: Moszheim, Garai 3-3, Horváth H. (11-esből). Jó: Somogyvári, Garai, Moszheim, ill. Arany, Baliga A.
Papp Lajos: — Megérdemelt győzelem. A második félidőben mindenkinek lehetőséget adhattam. Elismerésem a fiúknak! Zádori Ernő: — A megye egyes játékosokkal megerősített Tótkomlós megérdemelten győzött. Sajnos csak a második félidőben tudtuk felvenni a harcot. Elismerésem az ellenfélnek!
László Dávid

Magyarbánhegyesi TC—Magyarbánhegyesi FC 2—3 (2—0)
Magyarbánhegyes, 250 néző. V.: Juhász. Kiállítva: Márkus (Magyarbánhegyesi FC, szövegért) a 89. percben. G.: Castillo, Racs, ill. Bozsár 2, Málik. Jó: Racs, Matuz T., Gutta, Farkas T., ill. Bozsár (a mezőny legjobbja), Matúz L., Fülöp B., Borbás, Zábrák.
Kintner János: — Alázattal viseljük. Minden csak idő kérdése. Sok sikert mindkét Bánhegyesnek! Murányi Zsolt, a Magyarbánhegyesi FC elnöke: — Én szégyellem magamat, hogy ez Magyarbánhegyesen megtörténhetett. Elismerésem a csapatomnak, hálásak vagyunk a szurkolóknak! Az eredmény a hazai csapatra hízelgő.