A megye három hétvégéje

A Csárdaszállás legyőzte az éllovas Kevermest, az okányiak a Keresztúr nyomában.

BEOL

Köröstarcsa—Zsadány 11—0 (6—0)
Megyei III. osztályú labdarúgó-mérkőzés. A csoport. Köröstarcsa, 100 néző. V.: Provosinszki. G.: Mészáros, Lánczi 3-3, Gyebnár, Bartó 2-2, Varga. Jó: Mészáros, Lánczi, Gyebnár, Varga, ill. Marcsinyi.

Mazán Zoltán: — Helyenként jó játékkal megérdemelt győzelmet arattunk a sportszerű vendégek ellen. Kutasi Róbert: — Megérdemelt hazai siker.
Bokorné Kerekes Zsuzsanna

Medgyesbodzás-Gábortelep—Kunágota 1—3 (0—2)
Medgyesbodzás, 120 néző. V.: Urgyán. G.: Baukó R., ill. Tanner 3. Jó: Laduver, Csige Z., Molnár A., ill. Tanner, Sirkó, Juhász.

Ogrincs Pál: — Két ellentétes félidő. Az elsőben az ellenfelünk eldöntötte a meccset, a második játékrészben viszont a feljavult játékunkkal akár ki is egyenlíthettünk volna. Multyán Lajos: — Nyögvenyelős mérkőzésen hoztuk a kötelező három pontot.
Győri Ferenc

Mezőmegyer—Medgyesegyháza 0—2 (0—1)
Kamut, 50 néző. V.: Krajcsovicz. Kiállítva: Turcsek (szándékos rúgásért) az 53., Nagy P. (mindkettő Mezőmegyer, szövegért) a 68. percben. G.: Benyó, Kis. Jó: senki, ill. Sódar, Pilán, Hargel, Vincze.

Varró Imre, a Mezőmegyer játékosa: — A játékvezető a serdülő szintet sem „ütötte” meg. Kapura lövés nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Uhrin Pál, a Medgyesegyháza szakosztályvezetője: — Örülünk a győzelemnek és annak külön is, hogy egy sérüléssel megúsztuk a mérkőzést.
V. I.

Okány—Sarkadkeresztúr 2—0 (1—0)
Okány, 300 néző. V.: Benyovszki. Kiállítva: Kata (Okány, második sárga lap után) a 60., ill. Molnár M. (Sarkadkeresztúr, második sárga lap után) a 65. percben. G.: Kata 2. Jó: Papp Cs., Zsigovics, Lázár, Horváth, Kata, ill. Sajti, Csotye, Csige L., Balogh Á.

Cserháti István: — Mióta együtt vagyunk, a csapat a legjobb arcát mutatta. Sok helyzetet kidolgozva, bár egy tizenegyest kihagyva, teljesen megérdemelten nyertünk. Molnár Gyula: — Elismerésem a hazai csapatnak.
Mártha Lajos

Magyarbánhegyes—Nagybánhegyes 3—2 (2—2)
Békéscsaba, 50 néző. V.: Petrovszki. Kiállítva: Fülöp T. (utolsó emberként szabálytalankodott) a 69., Bessenyei (mindkettő Magyarbánhegyes, második sárga lap után) az 54., ill. Demkó G. (Nagybánhegyes, utolsó emberként szabálytalankodott) a 77. percben. G.: Matúz T. 2 (a másodikat 11-esből), Lakatos Á., ill. Budás 2. Jó: Korpa (a mezőny legjobbja), Farkas N., Matúz L., Fülöp B., Matúz T., ill. Deák, Takács, Budás, Somogyvári.

Vágási István: — Hálásak vagyunk a Jamina SE önzetlen segítségéért. A mai mérkőzést nem az „esernyős” Krizsán vezette, így végig tudtuk játszani a mérkőzést és a góljainkat is megadták. Végre óriásit küzdött a csapat, egymást kisegítve, kettős emberhátrányban is. Mindenki megtett mindent a győzelem érdekében. Bebizonyosodott, hogy a Nagybánhegyes csak a zöld asztalnál tud nyerni ellenünk. Bikádi Pál: — A Magyarbánhegyes ma sokkal többet tett a győzelemért és megérdemelten nyertek.
Sáfrán Enikő

Atletico Békéscsaba—Agro Lift-Gerla 1—3 (1—2)
Békéscsaba, 50 néző. V.: Szebegyinszki. G.: Orosz R., ill. Jakab, Somogyi, Kiss G. Jó: Orosz R., ill. Kiss G., Jakab, Somogyi.

Vass Lóránt: — A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat. Tobai László: — Megérdemelt győzelmet arattunk.
B. T.

Békéssámson—Dombegyház 1—2 (0—2)
Békéssámson, 100 néző. V.: Szokola. Kiállítva: Martonosi (Békéssámson, utolsó emberként szabálytalankodott) a 62. percben. G.: Farkas L., ill. Plástyik, Hoksza D. Jó: Papp N., Sibán, Arany, Farkas L., ill. Mladonyiczki, Hoksza D., Hoksza G., Lugasi.

Zádori Ernő mb. edző: — Ami az ellenfélnek tizenegyes, az sajnos nekünk nem. Ménesi Róbert: — Nehezen tudtunk hozzászokni a talajhoz és a kihagyott tizenegyessel nyílttá tettük a mérkőzést.
Kerekes György

Kötegyán—Szarvasi FC II. 0—5 (0—3)
B csoport. Kötegyán, 50 néző. V.: Pap L. G.: Bálint, Markovics 2-2, Tatár. Jó: senki, ill. Bálint, Markovics, Valastyán.

Tóth Imre (Kötegyán): — Megérdemelt vendégsiker született, bár az eredmény túlzott.

Szarvasi LSZK—Kétsoprony 0—4 (0—0)
Szarvas, 50 néző. V.: Rácz A. G.: Krizsán P. 3, Dananaj P. (11-esből). Jó: Nagy Zs., Károlyi, Jurák, ill. Ancsin P, Ancsin I., Kékesi, Krizsán P.

Galát Pál: — Hatvan percig bírtuk, azután elfáradtunk. Véha Zoltán: — Egy óra meddő fölény után sikerült két vállra fektetni a hazai csapatot.
Roszik György

Pusztaföldvár—Kardos-Örménykút 0—0
Pusztaföldvár, 80 néző. V.: Ottlakán. Jó: Rárósi, Kormányos, Tenkes, Szivák, Raffael R., ill. senki.

Sinka Ferenc, a Pusztaföldvár elnöke: — Maximálisan elégedett vagyok a játékosok hozzáállásával. Haladunk tovább ezen az úton.
S. F.

Telekgerendás—Gerendás 3—0 (0—0)
Telekgerendás, 100 néző. V.: Krisán. G.: Fabulya (11-esből), Örkényi, Szabó K. Jó: Fabulya, Ágoston, ill. Németh, Salka.

Ránkli Ferenc: — Egy bajnokságra való helyzet, két tizenegyes, három gól. Lengyel József: — Sajnos, mint minden mérkőzésen más és más a kezdőcsapat. Amíg csak a védelmet tudom kiemelni és nincs teljes létszám, addig nem jutunk előre.
P. G. A.

Csárdaszállás—Kevermes 2—0 (0—0)
Csárdaszállás, 70 néző. V.: Szabó F. G.: Kovács T., Munkácsi (11-esből). Jó: az egész hazai csapat, ill. Kukla M., Bauer, Povázsai.

Kocsis Zsolt: — A csapat teljes mértékben betartotta a taktikai dolgokat és megérdemelt győzelmet aratott. Botás Attila: — A játékvezető jobban „akarta” a győzelmet, neki sikerült. Jövő héten javítanunk kell.