2014.03.08. 19:19

A listavezető legyőzte az Előrét

A listavezető Nyíregyháza legyőzte a vendég Békéscsabát a labdarúgó NB II szombati, 18. fordulójában.

BEOL

Nyíregyháza—Békéscsaba 1912 Előre 2—0 (0—0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Nyíregyháza, 3000 néző. V.: Oláh G. (Horváth R., Farkas B.). Nyíregyháza: Balogh J. — Polényi, Csordás, Jánvári, Gengeliczki — Huszák (Ulvicki, a 86.), Sándor, Kákonyi (Szilágyi, a 64.), Törtei — Rezes (Pákolicz, a 81.), Bajzát. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás. Békéscsaba: Póser — Vozár, Albert I., Koszó, Juhász Gy. — Balogh M. (Prasler, a 46.), Lucas, Tölgyesi, Leucuta (Viczián, a 67.) — Mosquera, Pantovics. Vezetőedző: Komjáti András.
Sárga lap: Leucuta (54.), Gengeliczki az 57., Csordás a 62., Törtei a 84., Albert a 91. percben.
Szögletarány: 5:5 (3:2).

55. perc: szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak. Törtei 22 méteres lövése után a labda a hosszú sarokban kötött ki, 1—0.
59. perc: egy kipattanó labdát Kákonyi a kapu elé lőtt, és Rezes közelről a vendégek kapujába helyezett, 2—0.

A békéscsabaiaknál öten (Balog Zs., Bagi, Király, Károly és Tolmbaye) hiányoztak sérülés miatt, míg a hazaiaknál a korábbi békéscsabai labdarúgók közül csak Kákonyi került a kezdőcsapatba. Szokol sérülés miatt nem szerepelhetett, és ezúttal Rubus sem kezdett a nyírségieknél.
Az első tíz percben többször veszélyeztettek a hazaiak, de Mosquera révén a liláknak is volt egy lehetősége, ám a labda mellé szállt. A folytatásban kiegyenlített játék folyt a pályán a szép számú szurkolósereg előtt. A 28. percben Lucas 15 méterről fölé lőtt. A félidő második felében jobbára a középpályán folyt a játék, sok volt az ütközés és az apró szabálytalanság, de a kapuk csak ritkán kerültek veszélybe.

A szünetben Komjáti András cserélt Balogh Milán helyett Prasler Thomas érkezett a pályára. A 46. percben Leucuta nagy helyzetbe került, ám kihagyta a kínálkozó lehetőséget. A 48. percben a csereként beállt békéscsabai támadó jó lövését Balogh kapus csak kiütni tudta, de nem volt a közelben lila-fehér játékos. Az 51. percben Huszák jó helyzetből, 14 méterről fölé lőtt. Ezt követően öt perc alatt két gólt szerzett a listavezető, így előnye birtokában nyugodtan játszhatott tovább. A félidő közepén Komjáti András ismét cserélt és a fiatal Vicziánt küldte a pályára Leucuta helyett. A hazaiak is cseréltek, és enyhe mezőnyfölényben voltak a támadásban körülményeskedő lila-fehérek ellen. A hajrában a nyírségiek tartották előnyüket, a békéscsabaiak mentek előre, de nem sok veszélyt jelentettek Balogh János kapujára.

A látottak alapján, a második félidőben nyújtott teljesítményével megérdemelten nyert a helyzeteiből kettőt értékesítő listavezető. Jó: Rezes, Törtei, ill. Koszó.

Lucsánszky Tamás: — Óvatosan kezdtük a mérkőzést. A második félidőben mutatott játékunkkal megérdemelten szereztük meg a győzelmet.

Komjáti András: — Amíg egyenlő állásnál döntő helyzetekben nem tudjuk értékesíteni a lehetőségeinket, addig nagyon nehéz lesz elérni, hogy eredményesek legyünk.