2013.11.16. 17:06

Megszakadt az Előre jó sorozata

Ajka—Békéscsaba 1912 Előre SE 2—0 (1—0) NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Ajka, 400 néző. V.: Szabó Zs. (Kóbor, Pápai).

BEOL

Ajka: Jánosa — Gunther, Pákai, Jagodics M., Fodor M. — Horváth A., Sowunmi, Hanzl (Köles, az 59.), Sipos — Mihalecz P. (Lattenstein, a 75.), Major (Skriba, a 84.). Vezetőedző: Mihalecz István. Békéscsaba: Póser — Tolmbaye, Szűcs I., Balog Zs., Király — Mészáros (Soós J., a 78.), Juhász Gy. (Tölgyesi, a 78.) — Lucas, Pozsár (Mosquera, a 63.), Leucuta — Pantovic. Vezetőedző: Komjáti András. Sárga lap: Hanzl a 28., Jagodics M. az 56., Mihalecz P. a 74., Balog Zs. a 76., Király a 83. percben. Kiállítva: Balog Zs. (második sárga lap után) a 88., Soós J. (visszahúzásért) a 91. percben. Szögletarány: 2:6 (0:4)

21. perc: Major remek labdával ugratta ki Mihalecz Pétert középen a békéscsabai védők között, aki 18 méterről Póser mellett a kapuba lőtte a labdát, 1—0.

88. perc: Balog Zs. szabálytalankodott Skribával szemben a csabai 16-os előtt, amiért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott.

91. perc: Soós J. visszahúzta a kiugró Sowunmit, amiért a játékvezető kiállította.

92. perc: Sipos lerázta védőjét, majd Póserre vitte rá a labdát, amit átadott Lattensteinnek, aki megszerezte a hazaiak második gólját, 2—0.

Az első negyedóra kiegyenlített, változatos játéka után a 18. percben Hanzl 15 méteres lövését szépen védte Póser, majd három perc múlva a sérülés után visszatért Mihalecz P. révén megszerezte a vezetést a hazai együttes. A lila-fehérek a 23. percben egyenlíthettek volna, ám Lucas közeli lövése után a labda Jánosa kapusról a felső lécre, majd az alapvonalon túlra pattant. Az ajkaiak vezetőgólja után fölénybe kerültek a vendégek, több szögletet is rúgtak, helyzeteket alakítottak ki, de azok kimaradtak. A 42. percben a baloldalon Király került helyzetbe, de 13 méterről leadott lövése célt tévesztett.

Fordulás után a vendégek bátrabban támadtak, átálltak a három csatáros játékra. Az 54. percben Major lövése után a labda a felső lécen csattant. Lüktető, változatos volt a játék. Komjáti András a félidő közepén cserélt, és a héten sérüléssel bajlódó, kolumbiai támadót, Mosquerát küldte a pályára Pozsár helyett. A 69. percben Lucas 17 méteres szabadrúgását fogta a hazaiak kapusa.

A csabaiak mindent megtettek az egyenlítésért, Komjáti edző a 78. percben kettős cserét határozott el. A hajrában is mentek előre a vendégek, de a hazaiak jól kontráztak, akik a hajrában kettős emberelőnybe kerültek, és újabb gólt szereztek. A jó iramú, küzdelmes mérkőzésen, megszakadt a csabaiak jó idegenbeli győzelmi sorozata.

Jó: Mihalecz P., Fodor M., Sipos, Sowunmi, ill. Póser. Mihalecz István: — A szezon legjobb játékával sikerült a jó erőkből álló Békéscsabát legyőzni. Komjáti András: — Sajnos megszakadt egy hosszú sorozatunk. Ma egy-két meghatározó játékosunk gyengén teljesített. Hiába jutottunk el a helyzetekig, nem tudtunk gólt lőni, ennek köszönhetjük a vereséget.