2013.06.09. 19:47

Így ért véget a megye kettő

Érezték a kaput a csatárok, négy kiállítás, nyolc gól, battonyai siker Bucsán - lejátszották az utolsó fordulót.

BEOL

Kétegyháza—Vésztő 5—2 (2—1)
Kétegyháza, 100 néző. V.: Gyuga. Kétegyháza: Kurta Lajos (Teresán) — Kurta László, Zemencsik (Csobán, Mészáros), Kolimár, Kajári, Gulyás, Isztin, Kasznár (Gradinariu), Dávid, Gále, Grósz A. Játékos edző: Codru Gradinariu. Vésztő: Komáromi — Ihász, Dani, Bradák, Bende, Bali, Balázs, Rábai R., Szőke (Kardos), Sági (Hati), Szabó S. (Kordó). Edző: Sáfián Imre. Kiállítva: Komáromi (utolsó emberként szabálytalankodott) a 33. percben. A kétegyházi vezetők mérkőzés előtti motivációs ajánlata meghozta az eredményt, a megfiatalított hazai csapat ezúttal sem vallott szégyent. G.: Kasznár a 27., Grósz A. a 30., Kajári a 62., a 74., a 84., ill. Dani a 38., Rábai R. a 63. percben. Jó: Grósz A., Kajári, Gulyás, Kolimár, ill. Dani, Ihász, Bradák.

Codru Gradinariu: — Ha összefoglalnám ezt a fél évet, azt mondanám, nulla pénz, kis foci, nagy eredmények. Sáfián Imre: — Jókor jön a pihenő. A végére elfogytunk, már a ma pályára lépő játékosaim tíz emberrel is győzelemre játszottak, igaz sok hibával.
P. A.

Lökösáza—Körösladány 2—4 (1—2)
Megyei II. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Lökösháza, 350 néző. V.: Benyovszki. Kiállítva: Miklós (Lökösháza) és Gilik (Körösladány) dulakodásért a 60. percben. G.: Domsik 11-esből a 23., Horváth N. a 68., ill. Domsik (öngól) a 24., Rábai a 26., Laksteter a 83., Andrejsi a 88. percben. Jó: Horváth N., Németh, Rung, Varga T., ill. Laksteter, Rábai, Kovács D., Litauszki, Kiss S.

Varga István: — Kemény, férfias küzdelemben voltak olyan percek, amikor a bajnok csak kereste a labdát és a végjátékban Fortuna fogta a kezüket. Ladányi Róbert, Pardi Gábor: — Az igen lelkes hazaiak ellen sikerült az idei tizenötödik győzelmünket is begyűjteni.
V. I.

Mezőkovácsháza—Szabadkígyós 2—1 (1—1)
Mezőkovácsháza, 120 néző. V.: Csonka. G.: Tóth T. a 27., Bíró 11-esből a 85., ill. Tolnai a 40. percben. Jó: Bíró, Bessenyei, Tóth T., Pilán, Sárközi, ill. Tolnai, Farkas V., Ekker G., Juhász.

Ölei Dezső: — Az első félidei gyenge játékunkat a másodikban valamivel jobb követte, ami elegendőnek viszonyult a győzelemhez a kulturáltan játszó vendégek ellen. Ekker Attila: — Az osztályban ritkán látott magas szintű játékvezetés.
Szabó Lajos

Köröstarcsa—Doboz 3—3 (1—1)
Köröstarcsa, 100 néző. V.: Telek. G.: Tóth I. a 37., Petneházi a 76., a 90., ill. Lukucz M. a 28., a 89., Tóth S. a 85. percben. Jó: Petneházi, Mészáros, ill. Komlósi Zs., Lukucz.

Tóth István: — Nincs ma nálam szomorúbb ember Köröstarcsán, de keddre fel kell töltődnöm, mert az U7, U9, U11, U13 csapatunknak edzés van és nem szeretném ha látnák, hogy könnyes a szemem. Barcsay Attila: — A nagy meleg rányomta bélyegét a mérkőzésre. Sajnos ismét a kilencvenedik percben kaptuk a gólt, ahogy már hozzászoktunk.
Bokorné Kerekes Zsuzsanna

Békésszentandrás—Csanádapáca 1—3 (0—1)
Békésszentandrás, 230 néző. V.: Csatári. G.: Csipai az 55., ill. Varga G. a 5., Kovács Á. a 81., Kovács K. a 87. percben. Jó: Borgulya, Csatai, Kiss L., ill. Deák, Kovács Á., Matyelka, Zsadány.
Pisont András: — Tét nélküli mérkőzés, a vége szebb is lehetett volna. Szikora Pál: — Akartuk a győzelmet, amellyel szépen zártuk a tavaszt.
Varga László

Csorvás—Magyarbánhegyes 7—3 (4—0)
Csorvás, 90 néző. V.: Laurovics. G.: Szatmári I. a 11., a 25., a 81., Kaszai N. a 32., az 55., Tomka a 80., Koszna a 87., ill. Matúz T. 11-esből a 63., a 73., Farkas N. a 82. percben. Jó: Szatmári I., Kaszai N., Samu, Simon N., ill. Farkas N., Matúz T., Vágási.

Gyimesi András: — Sportszerű mérkőzésen, a helyzeteink alapján megérdemelten győztünk. Vágási István, Fajó János: — Az első félidőben be voltunk oltva gól ellen, a másodikban felszabadultan játszottunk és sikerült egy kicsit szépíteni az eredményen.
Kaszai Károly

Bucsa—Battonya 3—5 (1—3)
Bucsa, 200 néző. V.: Zahorán. Kiállítva: Pádár (második sárga lap után) a 29., Kulik (második sárga lap után) az 55., Nagy G. (mindhárom Bucsa, rácsúszott az ellenfél lábára) a 79., ill. Kukula (Battonya, második sárga lap után) a 70. percben. G.: Tokai a 19., Csurka a 82., Szabó D. a 88., ill. Putnoki a 25., a 36., a 89., Kukula a 43., Kovács Z. a 67. percben. Jó: Tokai, Csurka, Szabó D., Kiss Z., ill. Putnoki, Roczkó, Zsóri, Kovács Z., Molnár.

Bujdosó Attila: — Barátságos mérkőzésen a játékvezető vált főszereplővé. István András: — Gólgazdag mérkőzést játszottunk. A tavaszi szezon végére egyenesbe jöttünk. Ennyire nem tűnt durvának a mérkőzés, mint amennyi színes lap előkerült a spori zsebéből.
Nagy Ferenc

Újkígyós—Gádoros 1—4 (0—3)
Újkígyós, 120 néző. V.: Flinta. G.: Szabó Gy. a 76., ill. Mohácsi a 11., a 26., a 30., Jámborcsik az 55. percben. Jó: Szabó D., Szabó Gy., Dunai, ill. Mohácsi (a mezőny legjobbja, Szilágyi, Plesovszki, Brachna.
Czifrák András: — Sajnos az utolsó meccsekre elfogytunk. Szépen szerettünk volna búcsúzni a szurkolóinktól, de néhányan már „szabadságon” voltak. Mindent összevetve, egészen jó tavaszt produkáltunk. Paulik János: — A mai mérkőzésen motiváltak voltunk, a kontrajátékunk és helyzetkihasználásunk nagyon jó volt.
Virág Attila

Ifjúságiak: Kétegyháza—Vésztő 1—8, Lökösháza—Körösladány 2—2, Mezőkovácsháza—Szabadkígyós 1—6, Köröstarcsa—Doboz 9—6, Békésszentandrás—Csanádapáca 3—0, Csorvás—Magyarbánhegyes 8—2, Bucsa—Battonya 1—3, Újkígyós—Gádoros 10—0.

1. Körösladány 27 1 2 121-25 82

2. Szabadkígyós 22 4 4 92-23 70

3. B.-szentandrás 19 6 5 85-41 63

4. M.-kovácsháza 15 7 8 82-51 52

5. Vésztő 13 8 9 57-50 47

6. Cs.-apáca 13 7 10 57-54 46

7. Battonya 12 8 10 52-49 44

8. Lökösháza 12 4 14 49-59 40