2013.06.02. 18:47

A megye egy utolsó fordulóján történt

A Méhkeréké lett a bajnoki aranyérem, a Szarvas gólzáporos győzelemmel köszönt el közönségétől.

BEOL

Méhkerék—Csabacsűd 4—1 (0—0)
Méhkerék, 800 néző. V.: Csatári. Méhkerék: Patka — Bányai P., Balog Zs. (Gajdács), Szarka, Lukucz I., dr. Bányai T. (Bagi), Kovács Gy., Knyihár (Pojendán), Bondár, Ruzsa L., Sztojka. Edző: Turcsek Zoltán. Csabacsűd: Kovács A. — Petykó, Gombár (Virág), Borgulya, Szilágyi D., Kis M., Sajben, Cseke, Sonkoly, Bakró (Bessenyei), Sovány. Edző: Brlázs Gábor. Az első félidőben ugyan nagy volt az iram és a lelkesedés, de egyik csapat sem bizonyult eredményesnek. Szünet után nagyobb lendülettel kezdtek a méhkerékiek és az első gól után megnyugodtak, majd jöhetett az ünneplés! G.: Sztojka az 51., Sztojka a 74., a 85., Bondár a 67. ill. Cseke az 56. percben. Jó: Sztojka, Bondár, Szarka, Bányai P., Lukucz I., Kovács Gy., ill. Sonkoly, Borgulya, Cseke.

Turcsek Zoltán: — A csapat végig fegyelmezetten és taktikusan játszott és egész éves teljesítményünk alapján megérdemelten nyertük meg a bajnokságot. A csapat maximálisan állt hozzá a munkához, a szurkolóink végig lelkesen biztattak bennünket.
Brlázs Gábor: — Ma különböző okok miatt nem hoztuk a megszokott játékunkat. A fordulópontokból rosszul jöttünk ki. Büszke vagyok a csapatom éves teljesítményére.
Árgyelán Mihály

Sarkad—Kondoros 2—3 (1—3)
Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Sarkad, 100 néző. V.: Fehér. Sarkad: Szőke — Cser (Bagi), Tokaji, Perlaki, Cseke, Erdei, Balla, Semsei, Balogh L., Molnár (Hankó), Medve (Ungor). Edző: Csepregi György. Kondoros: Németh — Kasik, Rafaj (Pusztai), Bíró, Miklya, Süli, Kajtár, ifj. Somogyi, Vajgely, Nyéki (Filyó), Harangozó (Dowidat). Edző: Somogyi János. G.: Balogh L. a 33., Perlaki a 64., ill. ifj. Somogyi a 22., Miklya a 35., a 37. percben. Jó: Tokaji, Erdei, Perlaki, Semsei, Balogh L., ill. Süli, Miklya, ifj. Somogyi, Vajgely, Kajtár.
Csepregi György: — A foci igazságtalansága. Vereségünk ellenére a jobb erőkből álló Kondorost a mezőnyben lefociztuk. Minden tiszteletem elnökasszonyunk áldozatos munkájáért. Somogyi János: — A következő szezonban újra a dobogón szeretnénk lenni.
Kovácsné Tankó Edit

Mezőberény—Szeghalom 1—2 (1—2)
Mezőberény, 160 néző. V.: Csonka. Mezőberény: Barabás — Somvári (Molnár), Kerekes, Szűcs Z., Zsíros, Adamik, Burai I. D., Stibán, Tóth J., Szűcs G. (Bereczki), Lakatos. Játékos edző: Barabás István. Szeghalom: Csermák — Veres, Tatár, Cserna R. (Prokics I.), Zsombok K. (Bagdi), Farkas Z., Vincze, Hrabovszki, Boruzs J. (Mészáros), Prokics D., Hajdú. Edző: Boruzs Péter. G.: Szűcs Z. 11-esből a 6., ill. Boruzs J. a 24., Hrabovszki a 30. percben. Jó: Molnár, ill. Veres, Vincze, Hrabovszki, Boruzs J., Prokics D., Hajdú.
Barabás István: — A gyors vezetés után azt hittük, hogy megnyertük a mérkőzést, de még volt nyolcvan perc hátra és ebben az időszakban minden mással foglalkoztunk, csak a játékkal nem. Boruzs Péter: — Kaotikus éven vagyunk túl, de elértük a bennmaradást. A csapat ma is bizonyította, hogy többre hivatott.
Berner Ádám

Gyomaendrőd—Rákóczi Vasas 0—2 (0—0)
Gyomaendrőd, 170 néző. V.: Sechna. Gyomaendrőd: Takács M. — Takács J., Ollé, Pántya, Mracskó (Putnoki), Karászi (Boér), Toldi, Farkas J., Molnár, Werle, Kéri. Játékos edző: Toldi Balázs, Farkasinszki László. Rákóczi: Lévai — Albert, Szabó Á., Ludányi, Boros, Juhász (Gulyás), Pardi (Fehér), Kánya, Debreceni, Lövei (Tóth K.), Buza. Edző: Polyák László. Kiállítva: Pántya (második sárga lap után) a 64., Molnár (szövegelésért) a 87., ill. Debreceni (második sárga lap után) a 64. percben. G.: Buza a 47., Boros a 87. percben. Jó: Takács M., Mracskó, ill. Lévai (a mezőny legjobbja), Ludányi, Boros, Lövei, Buza, Gulyás.
Farkasinszki László, Toldi Balázs: — A kihagyott helyzetek csatáját ma mi nyertük, de erre a győzelemre nem adtak három pontot. Utolsó fordulóban, tét nélküli mérkőzésen, nyolc sárga, három piros lap, meg nem adott gól és tizenegyes: mindent elmond a játékvezetésről. Polyák László: —  A helyzetek alapján ez a mérkőzés lehetett volna öt—öt is, de a nagyszerű kapusteljesítménynek és a csapat időnkénti jó játékának köszönhetően sikerült jó eredményt elérni.
Szilágyi Anikó

Frühwald-Jamina—Tótkomlós 2—3 (1—0)
Békéscsaba, 200 néző. V.: Gyuga. Frühwald-Jamina: Vári — Ulrich, Vantara, Tóth Kovács, Sipka, Verebélyi (Nyúl), Szegfű, Kovács Imre Richárd (Petri), Fettik, Moldovány (Sinkovicz), Kovács P. Edző: Kiss János. Tótkomlós: Braun — Fazekas, Jámbor, Lovas, Szabó G. (Takács), Moszheim, Ibrányi, Mazán, Kovács Imre (Horváth), Balogh T., László (Fejes). Edző: Kvasznovszky József. Kiállítva: Braun (utolsó emberként a tizenhatoson kívül kezezett) az 59. percben. G.: Moldovány a 31., Nyúl a 86., ill. Lovas az 58., Szabó G. a 66., a 70. percben. Jó: Sipka, Verebélyi, Moldovány, Szegfű, ill. Fejes, Moszheim, Lovas, Szabó G.
Kiss János: — Akaratban felülmúlt bennünket a tótkomlósi csapat. Kvasznovszky József: — Örömmel tölt el, hogy győzelemmel állok fel a tótkomlósi kispadról és egy szerethető, harcos kis csapatot adhatok át az utódomnak.
Szabó Zoltán

Szarvasi FC—Nagyszénás SE 8—1 (5—0)
Szarvas, 200 néző. V.: Sárközi. Szarvas: Kiri — László (Stanley), Pákozdi, Benczúr, Filyó, Murvai (Kiszel), Bogdán P., Furár, Kristóf (Lós), Moldván, Klimaj. Edző: Rétes Pál. Nagyszénás: Horváth S. — Godár Gy., Kiss Z., Asztalos, Godár T. (Balogh), Őze, Kiss M., Kukovecz, Kárai (Tüskés), Kókai, Tasi. Edző: Lakatos László. Kiállítva: Kiri (a 16-oson kívül kézzel ütött a labdába) a 72. percben. G.: Kristóf a 10., a 32., Pákozdi a 19., Furár a 24., Kiri 11-esből a 44., Moldván az 59., Bogdán a 63., Klimaj a 84., ill. Tasi a 67. percben. Jó: Pákozdi, Bogdán, Furár, Moldván, ill. Kiss M., Tasi. Rétes Pál: – Régóta adósak voltunk szurkolóinknak és önmagunknak a tetszetős játékkal. A mai nap azonban méltó zárása volt a szezonnak, illetve a bajnokságnak. Lakatos László: – Végre vége!
Kepenyes György

Füzesgyarmat—Békéscsabai MÁV 4—0 (2—0)
Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Bálint Z. Füzesgyarmat: Takács Gy. — Elek S., Mészáros, Pálinkás, Kiss Cs., Kiss D., Urbán, Farkas Zs. (Salya), Bajnók, Elek T., Tóth L. Edző: Boros Tibor. Békéscsaba: Sztankó — Zsömbörgi (Walfisch), Dohányos, Ondrejcsik, Viczián, Kiszel, Mazán, Potocska (Szepsi), Hrabovszki Á., Braun Á., Takács K. Edző: Braun Attila. G.: Elek T. a 26., Bajnók a 36., Tóth L. 55., Salya 11-esből a 86. percben. Jó: Elek S. Bajnók, Farkas, Takács Gy., Jó: Walfisch, Takács K., Dohányos.
Boros Tibor: — Remélem, ezzel az eredménnyel megnyugtattuk szurkolóinkat, nagy eredménynek tartjuk ezt a negyedik helyezést. Braun Attila: — Osztály és sebességkülönbség.
B. T.

Mezőhegyes—Dévaványa 2—1 (1—0)
Mezőhegyes, 130 néző. V.: Bán. Mezőhegyes: Vígh — Mátó, Kovács R., Karancsi G., Fekete, Kaiser, Szlovák, Szabó Á. (Balla), Karancsi N., Nagy D., (Gál), Nagy Sz. (Adler Á.). Edző: Varga Péter. Dévaványa: Hajdú G. — Ilyés, Bakó, Séllei L., Furka, Adamecz, Ungi, Ernyes, Pálfi, Nyíri (Séllei D.), Szalai (Boda). Edző: Tagai Attila. Kiállítva: Kovács R. (véletlenül megrúgta a játékvezetőt) a 65. percben. G.: Nagy Sz. a 8., a 70., ill. Pálfi az 57. percben. Jó: Szlovák, Nagy Sz., Karancsi G., Karancsi N., ill. Furka, Adamecz.
Varga Péter: — Ebben a felállásban csak annyit tudok mondani, hogy a kitűzött célunkat teljesítettük. Tagai Attila: — Az első félidei gyenge játékunk alapján sajnos még a pontszerzésre sem volt esélyünk.
Perlaki János

Ifjúságiak: Sarkad—Kondoros 2—1, Mezőberény—Szeghalom 2—6, Gyomaendrőd—Rákóczi Vasas 4—1, Frühwald-Jamina—Tótkomlós 3—0, Szarvas—Nagyszénás 7—0, Füzesgyarmat—Békéscsabai MÁV 2—5, Méhkerék—Csabacsűd 1—3, Mezőhegyes—Dévaványa 1—3.