2013.03.03. 17:15

Tíz emberrel kapott ki az Orosháza

Újpest B.—Orosháza FC 3—1 (1—0), NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Újpest, Szusza Ferenc stadion, 100 néző. V.: Pánczél (Király K., Horváth Z.).

Betkó Tamás

Újpest B.: Horváth T. — Szokol, Litauszki, Aarab (Dombai, a 79.), Pollák — Eninful, Erős, Balogh B. — Lázár B., Horváth R. (Magos, a 80.), Moraes. Vezetőedző: Víg Péter. Orosháza: Molnár T. — Szűcs D. (Szivák, a 85.), Futaki, Milenkovics, Szabó N. — Kerekes I., Ondrejó (Szabó T., a 79.), Ács, Mohamed, Végh (Petrovics, a 65.) — Tóth D. Vezetőedző: Major László.

Sárga lap: Mohamed a 24., Ondrejó a 65. percben. Kiállítva: Szabó N. (lökésért) az 50. percben.   Szögletarány: 6:4 (3:2).

30. perc: egy perccel korábban Ácsot a hazai védők ellökték az újpesti 16-oson belül, de a játékvezető továbbot intett, az ellentámadás során Balogh Balázs 22 méterről a jobb alsó sarokba lőtte a labdát, 1—0.

50. perc: Szabó N. a tizenhatoson belül kicsit meglökte Moraest. A játékvezető meglepetésre kiállította az orosházi védőt, és 11-est ítélt. A büntetőt a sértett brazil támadó értékesítette, 2—0.

72. perc: Pollák baloldali beadása után Balogh B. fejelt hét méterről a kapuba, 3—0.

73. perc: Ács Levente 18 méterről szép gólt lőtt a hazaiak kapujába, 3—1.

A hazaiak több NB I-es kerettaggal, és három  idegenlégióssal kezdtek, míg a vendégeknél öten hiányoztak különböző okok miatt. Az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott, a vendégek nem ijedtek meg. Az első félóra végén szerzett vezetést az Újpest. Az orosháziak Ács révén veszélyeztettek, de gólt nem tudtak elérni. Fordulás után a gyors kiállítás és 11-es gól eldöntötte a három pont sorsát. A tíz emberrel játszó vendégek próbálkoztak és 3—0 után a jól játszó Ács szépíteni tudott.
Jó: Balogh B., Aarab, Pollák, ill. Szűcs D., Futaki, Ács.

Víg Péter: — Elismerésem a csapatom tagjainak, akik végi alázattal és jól játszottak. Major László: — A kiállítás eldöntötte a mérkőzés sorsát.