2013.01.23. 20:45

A veszprémi fiatalok lendületes játékkal győztek a lilák ellen

A tavalyi ezüstérmes Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE a negyeddöntőben búcsúzott a Magyar Kupától.

BEOL

Veszprém Barabás Duna Takarék KC—Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE 31—25 (17—13)
Magyar Kupa női kézilabda-negyeddöntő-mérkőzés, Veszprém, 300 néző. V.: Hargitai I., Markó. Veszprém: Vig — Hosszú 1, PLANÉTA 13 (3), TÓTH G. 9 (2), Pelczéder 1, Tóth E. 1, Schatzl 4. Cs.: Pásztor (kapus), Kokas 1, Bárány, Horváth G., Takács B. 1. Vezetőedző: Róth Kálmán. Békéscsaba: Veress — Hajduch, Nyikolajenko 4 (2), Szögi 3, Tóth K. 2, Glusica 4, Kelemen 2. Cs.: Sipeki (kapus), Gávai 3, Csáki 6, Dombi, Walfisch 1, Hanczvikkel. Vezetőedző: Bakó Botond.
Kiállítások: 10, ill. 16 perc. Hétméteresek: 6/5, ill. 3/2.
Az eredmény alakulása: 10. perc: 5—5. 16. p.: 7—9. 20. p.: 10—10. 39. p.: 23—15. 50. p.: 26—21. 55. p.: 27—24.

A hét elején több békéscsabai játékos küszködött betegséggel, illetve néhányan kisebb sérüléssel bajlódtak. A találkozó elején felváltva estek a gólok, a fiatal hazaiak gyorsították a játékot, de a vendégek tartották a lépést. A folytatásban is felváltva estek a gólok, így a 20. percben 10—10 volt az állás. Az első félidő utolsó tíz percében erősített a veszprémi együttes, kihasználta a lila-fehérek hibáit, így négygólos előnyre tett szert.

Szünet után a fiatal hazai csapat ott folytatta, ahol abbahagyta és gólerős játékuknak köszönhetően fokozatosan elhúztak, így a 41. percben már kilenc góllal vezettek (24—15). A békéscsabaiak nem adták fel, és a következő tíz percben öt gólra felzárkóztak. Ebben az időszakban a vendégek hat góljára, a házigazdák csak kettővel tudtak válaszolni. A hajrában három gólra felzárkóztak a lilák, de közelebb nem jutottak a Veszprémhez.

A látottak alapján a hazaiak megérdemelten nyertek, és jutottak a Magyar Kupa négyes döntőjébe, ahol rajtuk kívül a Győri AUDI ETO KC, a Ferencváros és a Kiskunhalas szerepel.

Bakó Botond: — Jól kezdtünk, majd a félidő utolsó perceiben előnyt szerzett a hazai csapat. Szünet után szétestünk, de a hajrában felzárkóztak a lányok. Nagyobb hittel kellett volna játszanunk.