Megye egy: hogy végződött a pünkösdi forduló?

Ezüsthöz jó a hat találat, a Méhkerék biztosan verte a Mezőhegyest - mi történt a megyei első osztály pünkösdi fordulójában?

BEOL

Frühwald-Jamina—Szeghalom 3—5 (0—0)
Megyei I. osztályú labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 200 néző. V.: Baráth. Frühwald-Jamina: Vastagh — Varga A., Tóth-Kovács, Ulrich, Pájer, Orosz R. (Sódar), Sipka, Nyúl (Kmetz), Ursz (Fettik), Göblyös, Lőrinczy. Edző: Dobi Róbert. Szeghalom: Csermák — Gál (Vincze), Kovács Z., Sáfián Z., Tatár, Lázár (Bihari), Veres (Pálinkás), Boruzs, Sáfián I., Farkas, Cserna R. Edző: Buza Barna. A mérkőzést megelőzően a Jamina SE elnöksége ünnepélyes keretek között elbúcsúztatta Marosvölgyi Károlyt, aki az idény végén befejezte hosszú és eredményes edzői pályafutását. G.: Lőrinczy az 53., a 85., Nyúl az 65., ill. Cserna R. a 47., Farkas az 52., Boruzs a 68., Pálinkás a 73. és a 77. percben. Jó: Sipka, Lőrinczy, ill. Kovács Z., Farkas, Pálinkás, Cserna R.

Szabó Zoltán, a Jamina SE elnöke: —  A hétközi kupasiker sokat kivett a csapatból. A második félidei, nyílt sisakos játékból a vendégek jöttek ki jobban. Buza Barna: — Győzelemmel zártuk a bajnokságot, elismerésem az egész éves teljesítményért a kerethez tartozó minden játékosunknak.
Szabó Zoltán

Tótkomlós—Rákóczi Vasas 1—1 (1—1)
Tótkomlós, 250 néző. V.: Brezovai. Tótkomlós: Binges — Pataki (Kiss B.), Vass, Ibrányi, Mészáros, Ondrejó, Lóczi, Jámbor, Somogyvári (Horváth H.), Fekete, Horváth M. Edző: Lóczi István. Rákóczi: Lévai — Pásztor, Vági, Dávid, Boros, Bozsóki, Kánya, Vidákovics (Elekes), Lovas T., Lovas A., Lövei. Edző: Polyák László. G.: Ondrejó a 31., ill. Lovas T. a 34. percben. Jó: Lóczi, Ondrejó, Ibrányi, Vass, ill. Lévai, Lovas T., Boros, Bozsóki.

Lóczi István: — Túlságosan felpörgetett csapatok játszottak, ami nem volt méltó a rangadóhoz. A helyzeteket be kell rúgni, de mivel kimaradtak, ezért a döntetlen reális. Polyák László: — Kettő szabályos gólt rúgtunk, mégsem tudtuk megnyerni a mérkőzést. Érthetetlen számomra, hogy ilyen rutintalan játékvezetőt küldenek egy szomszédvári rangadóra.
Gyivicsán János

Méhkerék—Mezőhegyes 6—0 (4—0)
Méhkerék, 180 néző. V.: Gyuga. Méhkerék: Kurta — Bányai P., Balogh Zs., Lukucz I., Pojendán (Patka I.), Berényi, Gajdács, Kovács T., Ruzsa L., Bondár (Takács), dr. Bányai T. (Putnoki). Edző: Balogh István, Boka Demeter. Mezőhegyes: Vígh (Kovács D.) —Boros, Varga, Karancsi G., Szlovák, Hajdú, Kiss M. (Lipták), Kovács R., Ferenczi, Gál, Berki. Edző: Szatmári László. Kiállítva: Varga P. (szövegért) a 81. percben. G.: Bondár a 7., a 11., a 14., a 64., dr. Bányai T. a 41., Ruzsa L. a 84. percben. Jó: Bondár, Berényi, Kurta, Ruzsa L., ill. Hajdú, Boros, Kovács R.
Balogh István, Boka Demeter: — A mai mérkőzésen csapatom igazi közönségszórakoztató játékot nyújtott. Elismerésem a csapat egész éves teljesítményéhez, és hálásak vagyunk a szurkolók egész éves kitartásáért és ezt az ezüstérmet Czene Karcsinak ajánljuk fel. Szatmári László: — Elismerésem a hazai csapat ezüstérméhez.
Árgyelán Mihály

Békés—Füzesgyarmat 3—2 (2—0)
Békés, 100 néző. V.: Telek. Békés: Vári — Szenti, Süli, Minya, Tóth T., Szarka, Ladányi, Kardos, Nagy I. (Czinanó), Kondoros (Kovács P.), Polczer. Edző: Kiss János, Szarvas János. Füzesgyarmat: Szabó Z. — Elek, Fábián, Komróczki, Marosvári, Gyáni, Urbán, Vámos, Tóth L., Boros, Takács. Játékosedző: Boros Tibor. G.: Polczer a 25., a 80., Szarka a 40., ill. Komróczki a 50., Takács a 75. percben. Jó: Polczer, Szarka, Süli, Tóth T., ill. Komróczki, Tóth L., Marosvári.

Kiss János, Szarvas János: — Elismerésem az ifjúsági csapatnak a bajnoki címéhez és a felnőtteknek a bronzéremhez. Boros Tibor: — Minimum a döntetlent megérdemeltük volna, de a játékvezető — legnagyobb csalódásomra —, érthetetlen módon másképp döntött. Három pontrúgást értékesítettek a hazaiak, ez mindent elmond.
Bíró Péter

Kondoros—Mezőberény 5—1 (3—0)
Kondoros, 400 néző. V.: Csonka. Kondoros: Szabó P. — Szűcs Z. (Hanyecz), Mitykó, Pusztai (Kerekes A.), Ferenczi, Vajgely, Kovács S., Kajtár, Szeverényi (Palyusik), Miklya, Harangozó. Edző: Janis János, Ancsin György. Mezőberény: Barabás — Udvari, Somvári (Bokor), Ancsin, Zsíros, Csíbor, Lakatos L., Stibán, Burai, Buczkó, Tóth J. Szakmai vezető: Krcsmarik Tibor. Kiállítva: Lakatos L. (szövegelésért) a 62. percben. G.: Ferenczi a 8., Szeverényi a 12. és a 44., Miklya az 52., Szabó P. (11-esből) a 63., ill. Lakatos L. az 50. percben. Jó: Szeverényi, Miklya, Kajtár, Harangozó, Kovács S., ill. Stibán, Udvari.

Janis János, Ancsin György: — Tíz év után lett újra bajnokcsapat a Kondoros. Elismerésem a játékvezetőknek az elmúlt fél évben való korrekt hozzáállásukért. KOTE ollé! Krcsmarik Tibor: — Elismerésem a Kondorosnak a bajnoki címéhez.
Jankovics László

Sarkad—Körösladány 2—3 (2—0)
Sarkad, 110 néző. V.: Árdeleán Mircea. Sarkad: Szőke — Kiss R., Bali, Bende, Hajdú, Cseke, Dobi (Vass), Kádár, Sprok (Deák), Zsoldos (Erdei), Kocsis. Edző: Cserháti István. Körösladány: Kiss S. (Bakos) — Mészáros, Benyovszki, Botyánszki, Ramos, Hidvégi (Kovács), Balogh, Keresztesi, Simon, Elek, Novák. Edző: Ramos János. Kiállítva: Balogh (második sárga lap után) a 60. percben. G.: Zsoldos a 18., Kocsis a 28., ill. Elek az 52., Botyánszki a 67., Bakos a 84. percben. Jó: Kocsis, ill. Elek, Keresztesi, Bakos, Kovács, Simon.

Cserháti István: — Sajnos a befejezés nem úgy sikerült, ahogy szerettük volna. Nyilas Sándor, a Körösladány elnöke: — Rendkívül gyengén kezdtünk, de a kapusunk elvesztése és a kiállításunk után dacból megfordítottuk a mérkőzést.
Diószegi Imre

Gyomaendrőd—Csabacsűd 2—3 (0—1)
Gyomaendrőd, 180 néző. V.: Barta T. Gyomaendrőd: Szabó Z. — Kovács Gy., Mészáros (Nagy L.), Csikós, Tanács, Toldi, Karászi, Molnár, Kurucz (Mracskó), Mester (Bela), Werle. Edző: Tóth Ferenc. Csabacsűd: Nagy Z. — Gombár, Brlázs, Kiss M., Szilágyi D. (Szilágyi B.), Borgulya, Sonkoly (András), Sajben, Cseke, Kondacs (Sovány), Filyó. Játékos edző: Brlázs Gábor. Egy jó iramú mérkőzésen a jobban küzdő Csabacsűd sikeresen bekasszírozta a három pontot. Küzdelmes, harcos mérkőzést láthatott a közönség. Jó és igazságos játékvezetés. G.: Molnár a 60., Mészáros a 80., ill. Cseke a 14. és az 50., Sajben a 70. percben. Jó: Molnár, Mester, Werle, ill. Gombár, Sajben, Cseke.

Toldi Balázs, a Gyomaendrőd csapatkapitánya: — A mai napon a küzdeni tudásunk egy szoros eredmény elérésére volt elég. Brlázs Gábor: — Szépen fejeztük be a bajnokságot
Szilágyi Anikó

Ifjúságiak: Frühwald-Jamina—Szeghalom 3—4, Tótkomlós—Rákóczi Vasas 3—3, Gyomaendrőd—Csabacsűd 5—2, Méhkerék—Mezőhegyes 2—3, Békés—Füzesgyarmat 4—1, Kondoros—Mezőberény 11—3, Sarkad—Körösladány 3—1.