2011.06.11. 20:39

Elkerülték a kiesést a csabai pólósok

Egri Vízmű SC—Békéscsabai VK 9—9 (3—1 0—3, 3—4, 3—1) OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Eger. V.: Kun, Marjay.

J. P.

Békéscsaba: ORMAI — Török 1, Simon, BOROS 2, Mucsi 1, Kádár, Szabó T. 2. Cs.: DOMBOVÁRI 2, DR. SZLÁVIK 1, Borsos, Popovics. Edző: Kádár József. Az ellenfél dobói: Csordás 2, Ködöböcz 2, Bozsik 1, Csacsovszky 1, Pulay 1, Denk 1, Demeter 1. Gól emberelőnyből: 2/2, ill. 7/3. Ötméteresek: 0.

Az első játékrészben feltűnő volt, hogy kissé álmosan játszott a Békéscsaba, ami nagyrészt annak volt köszönhető, hogy az együttes egy része kissé később érkezett Egerbe, s nem tudott igazán bemelegíteni. Aztán magukra találtak, és 0—3-ról a második negyed közepére 5—3-re fordított a vendégcsapat. Sőt, még a negyedik negyed elején is háromgólos volt a békéscsabaiak előnye (6—9).

Ezután viszont egyre jobban fáradt a rövidebb paddal rendelkező viharsarki egylet, az egriek kiegyenlítettek. Az utolsó három percben mindkét gárda előtt adódtak még lehetőségek, de egyik fél sem talált be a másik kapujába, ami a portások jó teljesítményének is köszönhető volt. A döntetlen igazságosnak mondható. Mivel a nagy rivális, a fővárosi Tipo VSC hazai pályán kikpaott, így a Békéscsaba bent maradt az OB I B-ben.

Kádár József: — Ez az egy pont sokat ért, hiszen ezzel végleg elkerültünk az utolsó helyről. De úgy is fogalmazhatok, jókor szereztük az első idegenbeli pontunkat.

OB I B-s férfi vízilabda-mérkőzés, Eger. V.: Kun, Marjay. J. P. -->