2011.04.18. 17:58

Az orosházi ifj. Zsiga Zsolt junior Európa-bajnok

Újabb nagyszerű sikert ért el a hétvégén az orosházi ifj. Zsiga Zsolt. A szentesi közös ifjúsági és junior kyokushin karate Európa-bajnokságon 15 ország, több mint százhúsz fiatalja indult.

Az elmúlt hónapban Hágában a felnőtt Európa-bajnokságon aranyérmet nyert ifj. Zsiga Zsolt (Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület) ezúttal a juniorok mezőnyében a 65 kg-os súlycsoportban állhatott fel a dobogó legfelső fokára.

Sikerével az orosházi karatés megvédte tavalyi junior Európa-bajnoki elsőségét, és elnyerte a legtechnikásabb versenyzőnek járó különdíjat is.

Az Orosházi Kyokushin Karate Szabadidő Kör Egyesület fiataljai közül a lányoknál Vida Bernadett a junior lányoknál a 65 kg-ban a negyedik helyen végzett.