2010.08.22. 17:07

Labdarúgás: a hajrában egyenlített a Dabas Gyulán

Egy megnyert mérkőzést „bukott el” döntetlenre a hazai csapat. Várfürdő-Gyulai Termál FC—Dabas 2—2.

BEOL

Várfürdő-Gyulai Termál FC—Dabas 2—2 (1—0)
NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Gyula, 200 néző. V.: Szöllősi.

Gyula: Harman — Valentényi, Vincze, Dócza, Bagyinszki — Kovács T. (Czira), Zelenyánszki, Bálint, Nagy G. (Kajári) — Okos (Ponyokai), Balogh G. Edző: Fodor Sándor.

Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót Steigerwald Ferenc törzsszurkoló és a csapat régi játékosa, edzője Nagy József emlékére, akinek fia, Nagy Gergő a mai csapatban lépett pályára.

A 2. percben megszerezte a vezetést a Gyula és még két nagy helyzete volt. A vendégek negyedóra után két fejessel veszélyeztettek. Szünet után a Dabas bátrabban támadott, de mégis a hazaiak szereztek újabb gólt Nagy Gergő szemfüles labdaszerzése után.

A félidő közepén váratlanul szépítettek a vendégek, és ezután mindent megtettek az egyenlítésért. A 89. percben Harman kezéből kirúgták a labdát és egyenlített a Dabas. A reklamáló Harmant kiállították, így a gyulai kapuba Kajári állt.

G.: Balogh G. a 2., az 53., ill. Murányi a 68., Lendvai a 89. percben. Kiállítva: Harman (reklamáláért) a 89. percben.

Jó: Valentényi, Bagyinszki, Balogh G., ill. Buczkó, Murányi, Csáki.

Fodor Sándor: — Egy megnyert mérkőzést buktunk el döntetlenre. Ennek ellenére dicséret illeti a csapatot. Keresztúri András: —Úgy érzem, hogy két pontot hagytunk Gyulán.