2009.08.29. 21:08

Labdarúgás: tovább tart az Orosháza FC őszi menetelése

Tisza Volán—Orosháza FC 2—3 (1—1) - NB III-as labdarúgó-mérkőzés, Szeged, 150 néző. V.: Kőrösi.

G. F.

Tisza V.: Dongó — Mészáros, Dargó, Grünwald, Szabó A. — Szilágyi, Udvari (Mórocz), Pálfi, Huszárik — Végh (Boldizsár), Beretka. Edző: Buczholcz Gábor. Orosháza: Molnár T. — Szűcs D., Balogh M., Nagy A., Szabó N. — Kerepeczki, Pardi, Juhász N., Baranyai (Ugrai) — Buza (Simon), Szabó T. (Nadiu). Edző: Kvasznovszky József.

13. perc: Baranyai bal oldali szöglete után az előrehúzódó Szabó Norbert fejelt a hazaiak kapujába, 0—1.
23. perc: Pálfi jobb oldalról, az oldalvonal mellől végzett el szabadrúgást, kapu elé lőtt labdáját a vendég védők röviden fejelték ki, és Szilágyi mintegy tizennyolc méterről lőtt Molnár kapujába, 1—1.
55. perc: Baranyai indításával Szabó Tamás lépett ki a védők közül, és hat méterről lőtt Dongó kapujába, 1—2.
60. perc: Egy korszerű vendég támadás futott végig a pályán, Juhász indította Baranyait, ő elfutott a jobb szélen, majd középre játszott, és a támadást jó ütemben kísérő Buza mintegy nyolc méterről lőtt a kapu közepébe, 1—3.
87. perc: Pálfi cselezgetett a jobb szélen, a vendégek kapujának előterében, majd közelről lőtt Molnár kapujának bal alsó sarkába, 2—3.

Közepes iramban kezdődött a mérkőzés. Az első gólhelyzet a hazaiak előtt adódott, de Szabó Attila nagy erejű lövése a felső kapufáról pattant a mezőnybe. Tíz perc elteltével fölénybe kerültek a vendégek, és az első negyedóra végén meg is szerezték a vezetést. Nem sokáig kellett várni azonban a hazaiak egyenlítő góljára, amikor is egy védőkről lepattanó labdát Szilágyi értékesített.

A második játékrészt harcosabban, lendületesebben kezdte az OFC és tizenöt perc alatt két gólt lőtt és számtalan gólhelyzetet elhibázott, így már-már megnyugtató előnyre tett szert. A mérkőzés hajrája igen izgalmasan alakult, mert a hazaiak kétgólos hátrányuk ellenére sem adták fel, és a lefújás előtti percekben sikerült is szépíteniük. A 90. percben még egy százszázalékos helyzetet hibázott az OFC, amikor is Ugrai kilépett a hazai védők közül, de a kifutó kapusba lőtte a labdát. A látottak és a helyzetek alapján a lelkesen, taktikusan és fegyelmezetten játszó vendégek győzelme megérdemelt.

Jó: Szabó A., Pálfi, Dargó, ill. Nagy A., Baranyai, Szabó N., Szabó T., Buza.

Buczholcz Gábor: — Elismerés jár az Orosházának! Jobb helyzetkihasználásukkal nyerték meg a rangadót. Kvasznovszky József: — Három rúgott gólunkon kívül még három kapufát is rúgtunk. Harcos játékunkkal megérdemelt győzelmet arattunk.