Kézilabda: megyei eredmények az NB II-ben

Az NB II-es bajnokságok Békés megyei érintettségű mérkőzéseinek eredményei...

BEOL

Berettyó MSE—Ferbonex-Gyulai SE 29—24 (15—13)
NB II-es kézilabda-mérkőzés. Férfi. Berettyóújfalu, 250 néző. V.: Németh, Veress. L. d.: Molnár K. 9, Sarkadi 8, Papp R. 3. Morálisan sokat fejlődött a gyulai csapat, de ifijátékosokkal kiegészülve ennyire volt képes.

Martfű—Békéscsabai Belvárosi DK 25—28 (12—13)
Férfi. Martfű, 50 néző. V.: Bakos, Mihály. L. d.: Tobak 7, Tárnyik, Czegle, Mózes 4-4, Latorcai 3. A védekezésben feljavuló, egységes csapat benyomását keltő Békéscsaba szoros mérkőzésen megérdemelt sikert könyvelhetett el.

Újkígyósi KC—Törökszentmiklós 27—29 (14—18)
Férfi. Újkígyós, 200 néző. V.: Medvegy, Papp. L. d.: Kerekes 9, Susán 5, Harangozó V., Kiss 4-4. A gyors, fiatal vendégek megérdemelten győztek a bágyadtan játszó hazaiakkal szemben.

Szarvasi Mozzarella HC—Kiskunmajsa 26—28 (16—13)
Férfi. Szarvas, 200 néző. V.: Buru, Sebők. L. d.: Bartus 6, Pardi 5, Koncseg, Hanzel 4-4, Lestyan-Goda 3. Az első félidőben még végig a hazaiak irányították a játékot, a fordulást követően viszont a támadási hibákból sikeresen magára húzta ellenfelét a szarvasi csapat. Pardi sérülése is döntőnek bizonyult.

Szeghalmi NKC—Újkígyósi FDSE 33—23 (16—9)
Női. Szeghalom, 150 néző. V.: Kórodi Beáta, Major. L. d.: Bondár Zs. 12, Tatár 5, Nagy Cs. 4, Sárközi, Kozák 3-3, ill. Bodor M. 6, Csiernik 4, Szabó K., Nagy R. 3-3. Az első félidő 25. percéig jól tartotta magát az Újkígyós, amikor kapusát és egy mezőnyjátékosát kiállították, a Szeghalom pedig kettős emberelőnybe került. Ezt kihasználva tekintélyes előnyt harcolt ki, amit a második felvonásban is megtartott.

Sonepar-Békéscsabai ENKSE II.—Domaszék 28—23 (12—8)
Női. Békéscsaba, 50 néző. V.: Hovány, Turák. L. d.: Kovács A., Petrovszki, Gerzsényi 5-5, Zsilák 4, Nyeste 3. A Domaszék az első félidőben még partiban volt a Békéscsabával szemben, a szünet után az erőnlétileg és taktikailag is jobb hazaiak elhúztak és biztosan nyertek.